Reklaam sulgub sekundi pärast

TEADLASED AVALIKUSTASID suhkru salajase ravivõime

Hiljutistest uuringutest on selgunud, et suhkrust võib olla suur abi haavade ravimisel. Algselt on tegu küll Aafrika rahvameditsiinist pärit nipiga, kuid ilmselt võib sellest suurt kasu olla ka Eestis. Kõnealuse tarkuse tõi Suurbritannia Birminghami haiglasse kaasa Zimbabwest pärit põetaja Moses Murandu, vahendab uudisteagentuur BBC.

Teadlased on viinud läbi ka mitmeid eksperimente, mis kinnitavad, et antud väide peab tõepoolest paika. Lõpliku kinnituse saamiseks on aga vaja läbi viia  veel uuringuid. 

Suhkru kasulikkus haavade ravimisel seisneb nimelt selles, et suhkrul on võime tõmmata haavast vesi välja ning pidurdada nõnda bakterite paljunemist. Samuti takistab suhkru kõrge kontsentratsioon bakterite elutegevust. 

Nipp seisneb selles, et kui haavale puistata korralik kiht suhkrut ning katta see seejärel sideme või plaastriga, paraneb haav kiiresti. Eriti hästi mõjub see haavadele, mis on põletikulised ehk kus bakterid juba toimetavad ja samuti ka haavapõletike puhul, mis antibiootikumiravile enam hästi alluda ei taha. 

Zimbabwest pärit Moses Murandu katsetas oma meetodit Alan Baylissi peal. Mehel oli jalaoperatsioonist alles jäänud sügav haav, mis ei tahtnud korralikult paraneda. Baylissi sõnul oli haaval esialgu sügavust sõrme jagu. Ravi alustades kulus haava katmiseks peaaegu terve toos suhkrut. Kahe nädala pärast saadi hakkama üksnes nelja-viie teelusikatäiega.

Haavade ravimisel võib teadlaste sõnul kasutada nii tavalist valget suhkurt kui ka roost või peedist valmistatud suhkrut.