TEADLASED AVASTASID AINE, mis paneb kehakaalu kolinal langema

TEADLASED AVASTASID AINE, mis paneb kehakaalu kolinal langema

Paljud naised on lisakilodega hädas ning vahel võib tunduda, et unistuste figuur jääbki vaid unistuseks, ent tegelikult ei ole siin siiski midagi võimatut. Pigem tuleb leida endale sobiv toidukava ja liikuda piisavalt – suurim probleem ongi tihtipeale toitumises ja selle taha kaalulangus ka jääb!

Paljud naised on lisakilodega hädas ning vahel võib tunduda, et unistuste figuur jääbki vaid unistuseks, ent tegelikult ei ole siin siiski midagi võimatut. Pigem tuleb leida endale sobiv toitumiskava ja liikuda piisavalt – suurim probleem ongi tihtipeale toitumises ja selle taha kaalulangus ka jääb!

Vale toitumine tekitab organismile stressi ja see omakorda lülitab seedimise näljarežiimile, mis tähendab, et kõik, mis sisse süüakse, talletatakse võimaluse korral rasvana, sest keha ei tea, millal ta järgmine kord süüa saab ja sedasi on ellujäämiseks vajalikud varud olemas.

Selleks, et organism ei hakkaks toitu rasvana talletama, tuleks süüa päevas kolm põhitoidukorda ja kaks vahepala – kõik söögiajad peavad kõhtu korralikult täitma ning portsud olgu pigem suured kui väikesed. See tundub imelik, ent jah, kaalust saab alla võtta vaid nii, kui seedimine on pidevalt täiskäigul. Köögiviljad, munavalge, väherasvane valge kala, kana, riisigaletid, marjad, puuviljad ja veega keedetud puder on kaalulangetaja parimad abistajad.

Kuid on veel üks aine, mis teadlaste sõnul paneb lisakilod kolinal kukkuma! Selleks on naturaalne mesi! Nimelt hoiab mesi organismi glükogeeni taseme normis ja seega ei satu keha stressi ja suudab rasva uneajal paremini põletada. Kui eesmärgiks on madalam keha rasvaprotsent, siis enne magamaminekut tasub ära süüa üks suur supilusikatäis naturaalset mett – muidugi tuleb selle kalorsus lisada päevase kalorinormi hulka. 

Lisaks aitab mesi paremini uinuda ja leevendab muidugi ka magusaisu.

Allikas: shape