TEADLASED AVASTASID INIMTÜÜBI, kes on kõige tervem ja õnnelikum

Enamus inimesi kannatab alatasa mõne vaevuse käes ning enamasti on need seotud kehva tervisega. Stress ja pingeid mõjuvad immuunsüsteemile negatiivselt ja toovad kaasa ebameeldivaid tervisehädasid, mis kehvendavad elukvaliteeti. Ent on olemas üks teatud inimgrupp, keda need vaevused ei tüüta!

Enamik inimesi kannatab alatasa mõne vaevuse käes ning enamasti on need seotud kehva tervisega. Stress ja pinged mõjuvad immuunsüsteemile negatiivselt ja toovad kaasa ebameeldivaid tervisehädasid, mis kehvendavad elukvaliteeti. Ent on olemas üks teatud inimgrupp, keda need vaevused ei tüüta!

Nimelt avastasid teadlased, et inimesed, kes hindavad kultuurilisi väärtusi ja külastavad tihti erinevaid näituseid, muuseume ja teatrietendusi, on ka üleüldiselt tervemad ja õnnelikumad. Nad tunnevad elust rohkem rõõmu ja jäävad harvem haigeks ning sellel on otsene seos kultuuriga. Väga olulist rolli mängib ka konkreetne huvi mõne kultuurilise tegevuse vastu, mis on ühtlasi ka arendav – maalimine, muusika loomine, käsitsi millegi uue loomine.

Sellised tegevused peletavad stressi ning viivad mõtted mujale. Muusikal on alati olnud inimesele positiivne mõju ning teatris käies saab inimene ennast ajutiseks teise keskkonda viia, mis mõjub ka ajule hästi. 

Antud teadusuuringus osales enam kui 50 000 elanikku ning see avaldati ajakirjas Journal of Epidemiology and Community Health.

Millal sina end viimati kultuuriliselt harisid?