TEADLASED AVASTASID, mida õnnelikud inimesed teistmoodi teevad

Kõik inimesed sünnivad siia maailma võrdsetena, ent ühiskond, kus me üles kasvame ja vanemad oma kasvatusmeetoditega mängivad samuti üsnagi suurt rolli. Sellegipoolest ei ole inimese päritolu ega ka rikkus seotud sellega, kas ta on õnnelik või mitte ja kas ta üldse oskab elu nautida ning sellest kõigest rõõmu tunda.

Kõik inimesed sünnivad siia maailma võrdsetena, ent ühiskond, kus me üles kasvame, ja vanemad oma kasvatusmeetoditega mängivad samuti üsnagi suurt rolli. Sellegipoolest ei ole inimese päritolu ega ka rikkus seotud sellega, kas ta on õnnelik või mitte ja kas ta üldse oskab elu nautida ning sellest kõigest rõõmu tunda.

Mis tähtsust on suurel majal, kallil autol ja luksuslikel reisidel ning spaapuhkustel, kui me ei naudi neid ja oleme sisemiselt õnnetud? Väga paljud rikastes peredes sündinud ja üles kasvanud inimesed on kummalisel kombel sisemiselt õnnetud. Teisalt võib mõni kehvemates oludes üles kasvanud inimene tunda end õnnelikuna ka pisikeses üürikorteris ning kokkuvõttes ongi kõige tähtsam õnn – oskus olla õnnelik.

Milles aga peitub õnnelik olemise oskus, kui seda rahaga ei saa? Teadlased on sel teemal teinud mitmeid uuringuid ning selgitanud välja, et õnnelik olemine on kinni inimese mõttemustris ja seda ei saa reguleerida tema vanemad ega ka päritolu, mistõttu ei saa edukuse ja rahaga õnne võrrelda. Küll aga on õnnelikud inimesed võimelised rohkem edu saavutama ja raha teenima – ei ole mõtet salata, et piisavas koguses raha siiski tagab mugavama elamise. Seda muidugi juhul, kui osatakse seda hinnata ja väärtustada, seega tuleme tagasi küsimuse juurde, milles peitub õnnelik olemine?

Õnnelik olemine tähendab selget visiooni elust ja oskust näha maailmas toimuvat suuremas pildis. Õnnelikud inimesed teevad tõesti ühte asja teistmoodi – nad hindavad seda, mis neil juba on, ent samas näevad vaeva ka uute saavutuste nimel – nad naudivad ka rasket teekonda, mitte ainult eesmärgini jõudmist. Kui puudub oskus hinnata seda, mis sul just nüüd ja praegu on, siis ei saa sa kunagi õnnelikuks, sest asju, mida tahta, on lõputult ja mitte kunagi ei saa mitte kellelgi olema kõike – kui sa ei naudi seda, mis sul on, siis mis mõte sellel kõigel üldse on?

Õnnelik inimene tajub reaalsust positiivse noodi alt ja oskab õnnelik olla ka siis, kui mõni asi tema elus on halvasti, sest elus ei saagi kõik alati suurepärane olla. Vahel peabki midagi valesti minema ja siis on tuju halb, kuid see ei tähenda, et sa ei saa enam õnnelik olla. Õnn on sisetunne, see on jääv, kui sa ise tahad, et see nii oleks.

Hinda oma elu ja seda, mis sul on ning liigu julgelt oma eesmärkide poole, nautides kogu teekonda – ole õnnelik kohe, siin ja praegu.

Allikas: unilad.co.uk