TEADLASED AVASTASID, milline dieedinipp on parim!

TEADLASED AVASTASID, milline dieedinipp on parim!

Võib julgelt väita, et tänaseks päevaks on ülemaailmselt välja mõeldud tuhandeid dieedinippe, mis peaksid aitama saledaks saada, ent kummalisel kombel pole ülekaalulisus kunagi varem olnud niivõrd suureks ühiskondlikuks probleemiks, kui täna. Seega need dieedinipid ei toimi.

Võib julgelt väita, et tänaseks päevaks on ülemaailmselt välja mõeldud tuhandeid dieedinippe, mis peaksid aitama saledaks saada, ent kummalisel kombel pole ülekaalulisus kunagi varem olnud niivõrd suureks ühiskondlikuks probleemiks kui täna. Seega need dieedinipid ei toimi.

Teadlased avaldasid hiljuti põneva uuringu, kust selgus ka põhjus, miks paljudel kaalust allavõtmise eesmärk läbi kukub. Võtmeasjaks on siinkohal oma dieedist ja lisakilodest rääkimine – mida rohkem sel teemal oma sõpradega räägid, vingud ja sellele mõtled, seda jõudsamalt kaal tõuseb, mitte ei lange! 

Nimelt tekitab lisakilodest rääkimine lisastressi ja sageli on sõbrad need, kes head soovides õlale poputavad ja ütlevad, et olukord pole üldse hull, et pole põhjust muretseda ja siis haaratakse rõõmsalt uue koogitüki järele, mis ongi ülekaalu põhjustajaks. Dieedist ja ülekilodest rääkimine ei aita salenemisele kaasa, sellel on vastupidine efekt. Lisaks tekitab see paljudes naistes kontrollimatuid isusid ebatervisliku toidu järele, sest teades, et seda süüa ei tohi, kasvab loomulikult ka isu.

Kuidas sellest inetust nõiaringist välja pääseda? Vastus on lihtne! Dieedile ei ole vaja mõelda ja sellest ei tasu päevast päeva rääkida, vaid pigem tuleks keskenduda tervislikumale eluviisile. Liigu rohkem, veeda aega sõpradega, kellel on tervislikud eluviisid ja kes on ise ka saledad ning heas vormis. Ära mõtle sellele kui raskele dieedile, vaid pigem kui teekonnale, mis aitab sul saada terveks ja saledaks. Ära mõtle rämpstoidule kui millelegi keelatule, vaid pigem kui millelegi, mis sinu organismile halvasti mõjub.

Keha ei ole prügikast, seda tuleb hoida ja väärtustada.

Allikas: purewow