TEADLASED: JUST SEE aitab vähki ära hoida

Inimese keha toodab vähirakke iga päev, kuid ta suudab samal ajal ka regulaarselt need üles leida ja hävitada. Meie vähivastase kaitsemehhanismi tööks on elutähtsaks tapjarakud, mis ainsatena suudavad ära tunda ohte, mida on loonud meie endi kehad. Vaatamata tohututele teadmistele, on inimese keha puhul siiski müstika, miks mõned rakud kaitsemehhanismidest mööda pääsevad ja kasvama hakkavad.

Inimese keha toodab vähirakke iga päev, kuid ta suudab samal ajal ka regulaarselt need üles leida ja hävitada. Meie vähivastase kaitsemehhanismi tööks on elutähtsaks tapjarakud, mis ainsatena suudavad ära tunda ohtusid, mida on loonud meie endi kehad. Vaatamata tohututele teadmistele, on inimese keha puhul siiski müstika, miks mõned rakud kaitsemehhanismidest mööda pääsevad ja kasvama hakkavad.

Kuigi vähirakkude hävitamisele on pühendatud tohutult aega, energiat ja ressursse, on meie enda immuunsüsteem siiani üks parimaid vähiga võitlejaid. Klassikaline keemiaravi hävitab küll vähirakke, kuid ometi nõrgestab samal ajal kahjuks ka immuunsüsteemi.

2013. aastal viidi Rootsis läbi uuring, kus kümnest tavalisest noorest mehest koosnev grupp treenis velotrenažööril 60 minutit. Nende verd võeti uurimiseks nii enne kui ka pärast treeningut, et neid omavahel võrrelda. Mõlemast vereproovist eraldati vähirakud, et näha, kas need hakkavad kasvama.

Uskumatu tulemus oli see, et kohe peale treeningut võetud vereproov oli hakanud takistama vähirakkude kasvu 30%.

Uuringu läbi viinud teadlaste sõnul on see tulemus inimkonnale väga tähtis, sest see näitab teadlastele, et traditsioonilisele vähiravile on vägagi loomulik alternatiiv. Nad suutsid tõestada, et treenimine ja füüsiline aktiivsus tekitab kehas vähirakkude hävitamise. Lihased suudavad toota kemikaale, mis treenimisel levivad üle kogu keha ja võitlevad kasvajatega.

Seega, ruttu trenni!

Allikas: ABC iview