TEADLASED PALJASTASID: miks nälg inimesed vihaseks teeb?

TEADLASED PALJASTASID: miks nälg inimesed vihaseks teeb?

Põhja-Carolina teadlased viisid läbi uuringu, kus selgitati, miks tühi kõht inimesed vihaseks ajab. Uuringu sõnul paneb nälg meid kõike negatiivses valguses tõlgendama. Mida rohkem sa endale tühja kõhtu teadvustad, seda tigedam oled, vahendab Time.com. 

Uuringus osales üle 400 katsealuse. Teadustöös osalenutele näidati fotosid ussidest, kutsikatest ja laelampidest. Eesmärgiks oli põhjustada positiivset, neutraalselt või negatiivset emotsiooni. Seejärel näidati neile ebaselget fotot Hiina tähest ning paluti hinnata, kui näljased nad on. 

Teadlased panid tähele, et mida näljasem katsealune oli, seda negatiivsemaks ta Hiina märgi tõlgendas. See juhtus aga vaid pärast seda, kui esmalt oli neile näidatud fotot millestki ebameeldivast. Teadlaste sõnul tekitas negatiivne pilt inimesele konteksti, kus nad tõlgendasid nälga selliselt, et ebaselge Hiina märk oli ebameeldiv. 

Teises uuringus palusid teadlased 200 osalejal teha kirjutamiskatse. Osa sõi enne katset, aga osa paastus. Teadlased segasid katsealuseid korduvalt ning lasid näiteks kirjutamisprogrammil kokku joosta. Õpilased, kes polnud söönud, olid tunduvalt vihasemad ja stressis, kui need, kellel oli kõht täis. Teadlased selgitasid seda nii, et mida rohkem inimene endale tühja kõhtu teadvustab, seda vihasemaks ta muutub. Kui sa ei lase näljal end häirida, ei muutu sa ka tigedaks. 

“Kuigi me kõik võime muutuda näljaseks, on suur erinevus selles, kui kaua võivad inimesed söömata olla või millal nad tühja kõhtu tähele panevad. Tulemused annavad inimestele tööriistad panna tähele, millal tühi kõht neid mõjutama hakkab,” sõnas uuringu läbiviija Jennifer MacCormack.