TEADLASED PALJASTASID, miks õlle joomine on üllatavalt kasulik

Alkohol on tarkade inimeste jook ning siinkohal kehtib üks väga lihtne raudne reegel: vähem on rohkem. Mõistlikus koguses võib alkoholi joomine aga tervisele isegi kasulik olla, kinnitavad teadlased ja nüüd selgub, et lisaks punasele veinile peetakse ka õlut niiöelda soovituslikuks valikuks.

Alkohol on tarkade inimeste jook ning siinkohal kehtib üks väga lihtne raudne reegel: vähem on rohkem. Mõistlikus koguses võib alkoholi joomine aga tervisele isegi kasulik olla, kinnitavad teadlased ja nüüd selgub, et lisaks punasele veinile peetakse ka õlut nii-öelda soovituslikuks valikuks.

Nimelt tulid teadlased välja avastusega, et õlle joomine teeb õnnelikuks. Saksamaal läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et õlle joomine tõstab tuju ja tekitab organismis naudingulise tunde tänu hea enesetunde hormoonile. Õlle joomine stimuleerib aju just täpselt sel moel, et tulemusena vabastab organism üle kogu keha liikvele hea enesetunde hormooni dopamiini.

Väljaandes Scientific Reports avaldatud uuringust selgus, et õlu sisaldab sellist ainet nagu hordeniin ning just see aine mõjutab inimese aju vabastama organismis dopamiini, mis toob kaasa õnnetunde.