TEADLASED PALJASTASID ohtliku toidu, mis tekitab organismis raske põletiku

TEADLASED PALJASTASID ohtliku toidu, mis tekitab organismis raske põletiku

Toit, mida me sööme, mõjutab meie tervislikku seisundit rohkem kui arvatagi võiks ning sellest tulenevalt tasub oma menüüs hoida just neid toiduaineid, mis ei ole keemiliselt töödeldud. Teadlased on jõudnud järeldusele, et teatud toidud võivad organis lausa põletikke tekitada.

Toit, mida me sööme, mõjutab meie tervislikku seisundit rohkem kui arvatagi võiks ning sellest tulenevalt tasub oma menüüs hoida just neid toiduaineid, mis ei ole keemiliselt töödeldud. Teadlased on jõudnud järeldusele, et teatud toidud võivad organismis lausa põletikke tekitada.

Nimelt selgub Bonni ülikoolis hiljuti läbi viidud uuringust, et rämpstoit ning just rasvast nõretavad hamburgerid mõjuvad inimese organismile halvasti ning võivad põhjustada bakteriaalset infektsiooni.

Organism reageerib halvale rasvale, mida hamburgeris teadupoolest on palju, tekitades põletiku. Sellega saadab ta välja signaali, et sisse söödud toit on kehale halb ning nüüd peab keha ennast ravima, et põletikust lahti saada.

Põletikulisi protsesse ei teki, kui toidulaual on puhas täisväärtuslik toit ning rasva ammutatakse headest rasvadest nagu pähklid, kala, seemned, avokaado ja juust.

Allikas: health