TEADUSLIKULT KINNITATUD: kohvi tarbivad inimesed elavad kauem

TEADUSLIKULT KINNITATUD: kohvi tarbivad inimesed elavad kauem

Ajakirjas Circulation avaldatud uue uuringu põhjal võid endale rahuliku südamega hommikukohvi lubada – tõenäoliselt tagab just see sulle pikema elu. 

Ajakirjas Circulation avaldatud uue uuringu põhjal võid endale rahuliku südamega hommikukohvi lubada – tõenäoliselt tagab just see sulle pikema elu. 

Teadlased kogusid 208 501 inimeselt andmed, et kindlaks teha, kuidas kohvi joomine (sealhulgas ka kofeiinivaba kohv) nende tervist mõjutab. Järeldus? Kohvi joovad inimesed surevad vähem südame-veresoonkonnahaigustesse, neuroloogilistesse haigustesse ning kalduvad vähem ka suitsiidile. Tänu sellele elavad kohvi tarbijad kauem! Küll aga käib see vaid nende inimeste kohta, kes ei suitseta! 

Inimestel, kes tarbisid kuni kolm tassi kohvi päevas, oli 6-8% väiksem risk enneaegselt surra kui neil, kes kohvi ei tarbi. Need, kes jõid kolm kuni viis tassi kohvi päevas, oli 12-15% väiksem risk eelmainitud haiguste tõttu surra. 

Siinkohal on tähtis meelde jätta, et arvesse läksid ka kofeiinivabad kohvitassid – seega tuleb kofeiini siiski mõistlikus koguses tarbida. Kuid tore on teada, et üks armastatumaid jooke maailmas võib sinu tervisele kasulik olla. 

Kui palju kohvi sina päeva jooksul tarbid? 

glamour.com