TEADUSLIKULT KINNITATUD: TÄTOVEERINGUD muudavad inimese tugevamaks

TEADUSLIKULT KINNITATUD: TÄTOVEERINGUD muudavad inimese tugevamaks

Tätoveeritud naised tunduvad nii mõnigi kord kuidagi enesekindlamad ning tugevamad. Nüüd tuleb välja, et tegemist pole mingisuguse müüdiga, vaid tegelikult just täpselt nii ongi! Teadlased avastasid, et tätoveeringud ei muuda inimest ainult välimiselt tugevamaks, vaid avaldavad tugevat mõju ka sinu immunsüsteemile. 

Tätoveeritud naised tunduvad nii mõnigi kord kuidagi enesekindlamad ning tugevamad. Nüüd tuleb välja, et tegemist pole mingisuguse müüdiga, vaid tegelikult just täpselt nii ongi! Teadlased avastasid, et tätoveeringud ei muuda inimest mitte ainult välimiselt tugevamaks, vaid avaldavad tugevat mõju ka immuunsüsteemile. 

American Journal of Human Biology avaldas uuringu, mis kinnitab, et tätoveerimine muudab inimese immuunsüsteemi palju tugevamaks. Väidetavalt on tätoveerimise protsessiga kaasnev stress kehale sama efektiga, nagu seda on näiteks trenn. Selle kontrollimiseks testiti 24 naise ja viie mehe stressihormoonide taset ja immuunsüsteemis leiduvate antikehade hulka enne ning pärast tätoveerimist. Selgus, et mida rohkem end tätoveerida lasta, seda tugevamaks muutusid ka immuunsüsteemi töövõime näitajad. 

Uuringu tegijad kinnitasid, et tätoveeritud inimesed haigestuvad seetõttu tunduvalt väiksema tõenäosusega näiteks tavapärastesse külmetushaigustesse. 

womenshealthmag.com