TEADUSLIKULT KINNITATUD: veini joomine on ajule kasulik!

7 kommentaari
TEADUSLIKULT KINNITATUD: veini joomine on ajule kasulik!

Häid uudiseid veinisõpradele: tuntud neuroloog dr Gordon Shepherd ütles hiljuti The Sunday Times’ile antud intervjuus, et veini joomine teeb inimajule ainult head! Nii et kui sul oli plaanis tänane õhtu veini seltsis veeta, siis anna aga julgelt minna! 

Häid uudiseid veinisõpradele: tuntud neuroloog dr Gordon Shepherd ütles hiljuti The Sunday Times’ile antud intervjuus, et veini joomine teeb inimajule ainult head! Nii et kui sul oli plaanis tänane õhtu veini seltsis veeta, siis anna aga julgelt minna! 

Doktor Shepherd selgitas, et veini juues teevad sinu suus asuvad lihased lisatööd, määramaks veini maitset ja tekstuuri, ning see omakorda on aju jaoks parem harjutus kui näiteks matemaatilise ülesande lahendamine või muusika kuulamine. Mehe sõnul on just inimese aju see, mis veini joomise tulemusel otsustab, kuidas vein tegelikult maitseb. 

Küll aga hoitab ta kõiki veinisõpru liigse tarbimise eest, sest nii koormad oma aju liigselt ning ei saa seetõttu enam veini maitsest nii hästi aru kui mõistlike koguste tarbimisel.

her.ie

Sarnased artiklid