Tervisesportlased võivad 5 päeva nädalas veini juua

Alkohol ja sport ei sobi kokku? Vale puha, hiljuti Euroopa Kardioloogide Seltsi poolt läbiviidud uuringu tulemusena selgus, et mõistlikus koguses veini joomine on isegi kasulik - seda muidugi juhul, kui sa vähemalt paaril korral nädalas intensiivset trenni teed! Klaasike veini pärast korralikku trenni aitab kolesteroolitaseme normis hoida!

Alkohol ja sport ei sobi kokku? Vale puha, hiljuti Euroopa Kardioloogide Seltsi poolt läbiviidud uuringu tulemusena selgus, et mõistlikus koguses veini joomine on isegi kasulik – seda muidugi juhul, kui sa vähemalt paaril korral nädalas intensiivset trenni teed! Klaasike veini pärast korralikku trenni aitab kolesteroolitaseme normis hoida!

Täpselt üks aasta kestnud uuringus nimega “In Vino, Veritas” osales 146 meest ja naist, kes jagati kahte erinevasse gruppi: esimene grupp jõi pinot noir sorti veini, teine grupp tarbis aga chardonnay-pinot veini. Kõik osalejad jõid ühe aasta vältel veini viiel päeval nädalas! Mehed võisid korraga juua kuni kaks ja pool klaasi veini ehk 0,3 liitrit ning naised 0,2 liitrit. Grupp jaotati veel omakorda kaheks: üks grupp tegi vähemalt kaks korda nädalas intensiivset trenni, teine grupp ei teinud üldse trenni. Veini jõid mõlemad grupid.

Tulemused: uuringu käigus selgus, et see, mis sorti veini joodi, ei muutnud tulemusi. Küll aga mängis suurt rolli see, kas osalejad tegid trenni või mitte! Need, kes treenisid ja veini jõid, olid uuringu lõppedes paremas vormis kui enne – vere kolesteroolitase oli normis ja südametöö samuti. Need, kes lihtsalt veini jõid, olid aasta hiljem täpselt samasuguses vormis nagu enne. Sellises koguses alkoholi tarbimine ei muutnud nende tervisenäitajaid ei paremaks ega ka kehvemaks.

Uurimuse läbiviija professor Milos Taborski kommenteeris uuringu tulemusi pressile nii: “Meie uuringus selgus, et mõistlikus koguses alkoholi tarbimine ning paar korda nädalas trenni tegemine on südamele kasulik. Kõik oleneb kogustest, kui alkoholitarbimist suurendada, siis ei saa tulemused kindlasti positiivsed olla. Kõige olulisem on teha trenni!”

Allikas: elitedaily.com