Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

TESTIME: Kuidas 75% sai 110% ehk väike motivaator sinu randmel

Eks igaüks meist ole unistanud sellest, et oleks ometi keegi (või miski!), mis motiveeriks meid veel rohkem liigutama. Siinkohal tuleks kummutada vana tõde, et süües kasvab isu ning asendada see märksa tervislikumaga – liikudes kasvab isu veel liikuda. Just nii juhtub, kui sul on randmel üks väike abimees, mis loeb sinu samme ja näitab, kui palju veel on ideaalkaalust puudu jäänud. 

Eks igaüks meist ole unistanud sellest, et oleks ometi keegi (või miski!), mis motiveeriks meid veel rohkem liigutama. Siinkohal tuleks kummutada vana tõde, et süües kasvab isu ning asendada see märksa tervislikumaga – liikudes kasvab isu veel liikuda. Just nii juhtub, kui sul on randmel üks väike abimees, mis loeb sinu samme ja näitab, kui palju veel on ideaalkaalust puudu jäänud. 

Mõned nädalad tagasi pakuti mulle võimalust katsetada Jawbone 3 aktiivsusmonitori. Tunnistan ausalt, et ma ei ole neist eriti lugu pidanud, sest esiteks seostub mulle sõnaga aktiivsusmonitor rohmakas kell, mis ei sobitu kuidagi minu stiiliga. Nimelt olen aksessuaaride osas eriti valiv, kannan vaid endale tähenduslikke ehteid ja vaatan hoolega, kuidas nad minu stiiliga üldises plaanis kokku sobivad. Seekord ütlesin uudishimust Jawbone’ile siiski jah, sest mitmed mu sõbrannad ning kolleegid olid seda imevidinat juba ammu kiitnud.

Minu suureks üllatuseks ei tulnudki karbist nähtavale paksu kummist rihmaga rohmakas kell, vaid hoopis midagi ilusamat – hõbedane ja piisavalt peenike randmevõru, mida saab uhkelt ka käekellaga koos samal randmel kanda.

Okei, mis edasi?

Tõmbasin endale kõigepealt telefoniäpi nimega UP, millesse bluetooth’i toel kella pealt minu info jookseb. Seadistasin äpis ära enda mõõtmed ja kaalu, samuti lisasin päevased eesmärgid sammude ja unetundide osas.

Seejärel panin kella randmele ning läksin kohe samal õhtul uudishimust esimesele jalutusringile, eesmärgiks saada täis päeva norm – 10 000 sammu. Tegelikult tuleb tunnistada, et kümme tuhat sammu saab mul igal päeval üsna kiirelt täis, seega tõstsin normi 10 500 peale. Ja teate, kui motiveeriv on see, kui kell näitab, et normist on käidud 75% ja no uskuge, ei lähe ju tuppa tagasi, enne kui 100% täis on saanud! Seega suutsin nende nädalate jooksul end motiveerida veel kuni 33 000 sammuni. Tegemist oli ühe ilusa sügisese pühapäevaga, mida nautides väljas veetsin.

Tänu kellale võtsin uuesti eesmärgiks jooksma minna, sest uskumatult motiveeriv on vaadata, kuidas koguneb liikumisprotsendi ja põletatud kalorite hulk.

Vahva on üles märkida ka oma päevamenüü ja lasta kellal meelde tuletada, millal on aeg vett juua ja millal end liigutama peaks. Kontoris töötades unustan end sageli tundideks kirjutama ning ka veejoomine ei tule loomise käigus meelde. Nende nädalate jooksul seadistasin aga kella nii, et iga 30 minuti järel ta vibreeriks, sunniks mind tõusma ja veidi kõndima ning et iga 60 minuti tagant oleks aeg klaasike vett juua.

Samuti saad lasta kellal endale meelde tuletada seda, millal oleks õige aeg magama minna. Nii hakkaski minu kell randmel veidi enne südaööd piiksuma, kui olin unustanud end liiga kauaks raamatut lugema. Kaheksa tundi iluund on minu jaoks siiski kohustuslik. Ahjaa, kui kella öösel käel hoida, mõõdab see ära ka kerge ja sügava une perioodid, mida graafikust hiljem vaadata saad ning püüad aru saada, kas unenäo nägemine toimub sügavas või kerges unefaasis. Samuti äratab ta sind üles, kui on aeg tõusta.

Et miks mul seda vaja on?

Just pärisin seda neilt, kes mulle seda aktiivsusmonitori varem soovitanud olid… Kui varem küsisin, et mis vahe on sellel, kas mul on telefonis mõni liikumist mõõtev äpp nagu Endomondo või käel aktiivsusmonitor, siis nüüd sain ma aru, miks tasub kindlasti (lisaks muudele plussidele) otsustada viimase kasuks. Aktiivsusmonitoriga jooksmas või jalutamas käies saab telefoni rahulikult koju jätta ja nautida oma aega (ilma et Facebookist kostuv pinn-pinn-pinn sind peatuma sunniks ja totakalt keset teed naeratama jätaks), samal ajal kui näidud ikka kapi peale seisma jäänud telefoni kogunevad.

Võin öelda, et selle paari nädalaga on see pisike minimalistlik ja nutikas vidin saanud mulle sama tähenduslikuks kui need ehted, mida igapäevaselt kannan – aitab ju see mul enda elu veel tervislikumalt elada!

Vaata lisa ja vali välja oma lemmikmotivaator www.palmtek.ee.

Tekst: Triin Tisler

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness