Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

TOHOH! SELLERI söömisel avastati imeline kõrvaltoime

Sellerit on alati peetud imeliseks dieet-toiduks, mis sisaldab väga vähe kaloreid ning samas saab seda toidule lisades kõht kiiremini täis. Kuid see pole kaugeltki ainus põhjus, miks sa sellerit sööma peaksid! Hambaarstid soovitavad samuti just sellerit oma toidule lisada ja seda sinu suuhügieeni tervist silmas pidades.

Sellerit on alati peetud imeliseks dieettoiduks, mis sisaldab väga vähe kaloreid ning samas saab seda toidule lisades kõht kiiremini täis. Kuid see pole kaugeltki ainus põhjus, miks sa sellerit sööma peaksid! Hambaarstid soovitavad samuti just sellerit oma toidule lisada ja seda sinu suuhügieeni tervist silmas pidades.

Nimelt on selleri näol tegemist viljaga, mis on väga kiuline ning seda närides hõõrduvad kiud tugevalt vastu hambapinda ja tänu sellele aitab seller hambakattu eemaldada.

Hambakatt on kõige lihtsamini öeldes mustus – see tekib toidujääkide ladestumise tagajärjel hamba pinnale, mis koosneb bakteritest.

Hambakatt koguneb kõige rohkem hambavahedesse, mälumispindade vagudesse ja igemeservadesse ning närides regulaarselt sellerit on võimalik hambakattu vähendada.

Hambakatt on kollakat värvi ning paraku soodustab see suus leiduvate bakterite paljunemist ning hambahaiguste arenemist.

Hambakattu saab ka hambaarsti juures spetsiaalsete vahendite abil eemaldada, kuid loomulikult tähendab see ka üsnagi kopsakat rahakulu.

Allikas: redbookmag

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness