TÕHUSA TREENINGU SALADUS: mõtle surmale!

TÕHUSA TREENINGU SALADUS: mõtle surmale!

Treeningkavade ja inimese füüsilise võimekuse teemadel on teadlastel alati midagi uurida, sest on tõestatud, et aktiivne eluviis hoiab inimese keha ja vaimu tervena. Harvardi ülikool leidis oma uuringutes, et regulaarne treening parandab südame tervist, kolesteroolitaset ja kümneid muid hädasid. Millest on aga aina rohkem hakatud aru saama, on, et suur osa inimese võimekusest sõltub hoopis vaimsest tervisest ja mõtlemisest.

Treeningkavade ja inimese füüsilise võimekuse teemadel on teadlastel alati midagi uurida, sest on tõestatud, et aktiivne eluviis hoiab inimese keha ja vaimu tervena. Harvardi ülikool leidis oma uuringutes, et regulaarne treening parandab südame tervist, kolesteroolitaset ja kümneid muid hädasid. Millest on aga aina rohkem hakatud aru saama, on see, et suur osa inimese võimekusest sõltub hoopis vaimsest tervisest ja mõtlemisest.

Mitmete medalitega pärjatud Soome pikamaajooksja Paavo Nurmi on öelnud: „Psüühika on olulisim. Lihased – lihtsalt lihatükid. Kõik, mis ma olen, on tänu mu mõistusele.“

Psüühika ja treeningu vahelisi seoseid on uuritud väga mitmetes erinevates teadustöödes. USA-s leiti näiteks, et muusika ja hea treeningu vaheline side läheb tagasi juba aastasse 1911 ning nüüdseks on teaduslikult tõestatud, et muusika muudab treeningu tõhusamaks.

Kuigi muusika kuulamine on väga tõhus, on teadlased endiselt huvitatud veidramatestki seostest. Nimelt tekkis teadlastel huvi, kuidas parandaks treeningu tõhusust mõte surmast.

Uurimise alla võeti valik just platsilt tulnud korvpallureid, kellelt küsiti erinevaid küsimusi – esialgu korvpallist ning siis mõnelt ka surmast. Mõne aja pärast, kui nad olid just hiljuti surmast ja sellega seonduvatest emotsioonidest mõelnud, saadeti nad uuesti platsile mängima. Tuli välja, et need, kellelt oli küsitud surmaga seonduvaid küsimusi, mängisid tõhusamalt ja võtsid rohkem riske.

Seega tuleb välja, et enne treeningut surmale mõeldes oled sa põhimõtteliselt hirmul oma surma pärast ja sa püüad nii-öelda anda endast parima.

Allikas: Bustle.com