TOIDUD, MIS EDENDAVAD aju tööd ja aitavad keskenduda

TOIDUD, MIS EDENDAVAD aju tööd ja aitavad keskenduda

Terves kehas terve vaim – seda teavad ilmselt kõik. Kuid ometi on inimesi, kes seda ikka veel ei usu. Nüüd oleks viimane aeg uskuma hakata, sest teadlased on suutnud tõestada, et erinevatel toiduainetel on võime näiteks parandada mälu ja keskendumisvõimet ning edendada aju tööd. Mis toidud need aga on ning kuidas nad seda suudavad?

1. Kofeiin
Pole mingi üllatus, et just kohv on see, mis paljusid meist hommikuti äratab. Kofeiin suudab aga ka palju muud! Nimelt on tal võime aidata sul paremini keskenduda. Hea uudis on ka, et kofeiini on peidetud mujalegi kui kohvijookidesse – šokolaadi, energiajookidesse ja ka mõne maitsva tee sisse.

2. Suhkur
Suhkur on sinu aju energiaallikaks. Kuid muidugi mitte tavaline valge suhkur, vaid glükoos, mida keha saab igapäevastest toitudest, mida sööd. Suhkrust ei tohiks aga energia saamiseks sõltuma hakata – liigne tarbimine hoopis võtab sinult seda ära.

3. Hommikusöök
Kui oled üks neist, kes hommikusöögi söömata jätab, siis peaksid teadma, et see on sinu keha heaks väga vale tegu! Hommikusöök annab sulle energiat kogu päevaks ning parandab sinu lühimälu ja keskendumisvõimet. On tõestatud, et kooliõpilased, kes hommikuti söövad, on koolis edukamad kui need, kes hommikusöögi vahele jätavad. Võta õppust!

4. Kala
Kala on üks ja ainus toit ajule! Kalas peituvad kasulikud rasvad on aju tervise saladuseks.

5. Paras annus šokolaadi ja pähkleid
Kuigi mõned väldivad šokolaadi, on tegelikult selles ja pähklites peidus kasulikke vitamiine, mis annavad energiat.

6. Mustikad

Teadlased on leidnud, et mustikad parandavad nii mälu kui ka lihaste tööd. Ja kujutate ette, neid saab kodumaa metsadest täitsa niisama!

Allikas: Webmd.com