TOP 3: AJUVABAD DIEEDINIPID, mis teevad hoopis paksuks

TOP 3: AJUVABAD DIEEDINIPID, mis teevad hoopis paksuks

Dieedid ei toimi! Seda lauset on kuulnud iga naine, ent miskipärast tekib vahelduva eduga siiski soov paarist lisakilost vabaneda just mõne dieedi abil, sest eluviisi muuta ei soovita. Jah, tõsi ta on, et eluviisi muutmine on midagi hoopis püsivamat, kui kiirdieet ja täpselt sel põhjusel on vaid eluviisi muutmise abil võimalik jäädavalt lisakilodest lahti saada.

Dieedid ei toimi! Seda lauset on kuulnud iga naine, ent miskipärast tekib vahelduva eduga siiski soov paarist lisakilost vabaneda just mõne dieedi abil, sest eluviisi muuta ei soovita. Jah, tõsi ta on, et eluviisi muutmine on midagi hoopis püsivamat kui kiirdieet ja täpselt sel põhjusel on vaid eluviisi muutmise abil võimalik jäädavalt lisakilodest lahti saada.

Läbi aastasadade on naised katsetanud pea tuhandeid erinevaid kaalulangetuse meetodeid, millest mõned on lõppenud lausa sellega, et kehakaal tõuseb veelgi. 

Allpool on välja toodud kolm dieedinippi, mida kindlasti katsetada ei tasu, sest pikas perspektiivis need saledaks ega õnnelikuks kedagi ei tee:

1. Jäätisedieet

Aastal 2002 anti välja raamat, mis kutsus naisi üles jäätise söömise abil kaalust alla võtma. Dieet ise oli väga lihtsakoeline – päevas võis tarbida 1000 kilokalorit ja kaks portsu sellest pidi olema jäätis. Usuti, et see pärsib magusaisu ning kõht on terve päeva täis, ent reaalsuses tekitas jäätise söömine üsnagi lühikese ajaperioodi jooksul taas tühja kõhu tunde ning peale mitmendat jäätisepäeva lõppes dieet tõsise ülesöömisega.

2. Ananassidieet

See dieet soovitab iga päev süüa nii palju värsket ananassi, kui jaksad ehk siis teisisõnu antud dieet koosnebki vaid ananassi tarbimisest. Usuti, et ananass aitab kiirelt kõhurasva põletada ja sale vorm tuleb lausa nädalase ananassidieedi tulemusel. Paraku ei saa inimese organism ananassi süües kätte kõiki vajalikke toitaineid ja see lõpeb alati vaid ühel moel – organism hakkab streikima ja tekib meeletu näljasööst. Uuesti tavalist toitu sööma hakates on raske oma isusid kontrollida ja ülekilod tulevad tagasi topelt.

3. Sidruni-Cayenne’i pipra-vahtrasiirupidieet

Veel mõned aastad tagasi usuti, et kiireim võimalus kaalust alla võtta on juua jooki, mis koosneb värskelt pressitud sidrunimahlast, Cayenne’i piprast ning vahtrasiirupist. Antud dieet on sarnane näljutamisele ning loomulikult mõjub see organismile lausa laastavalt. Keha läheb automaatselt üle säästurežiimile, ainevahetus aeglustub ja peagi saabuv väsimus võtab viimasegi energiaraasu. 

Kaalust alla võtmine peaks toimima vaid ühel viisil – teha seda tervislikult ja olles eelnevalt toitumisspetsialistiga nõu pidanud. 

Allikas: redbookmag