Reklaam sulgub sekundi pärast

TRENNIS KÄIMINE JA SÖÖK: 1 oluline asi, millest sõltub väga palju

Täisväärtuslik toit ja sport kuuluvad tervisliku eluviisi juurde, ent milline ajavahe peaks jääma söögikorra ja trenni tegemise vahele? Võiks ju arvata, et see ei mängi olulist rolli, mitu tundi sa enne trenni minekut miskit põske pistad, ent tegelikult võib see sinu dieedile lausa saatuslikuks saada. Siinkohal tasub pidada kinni tervisenõustajate soovitustest!

Täisväärtuslik toit ja sport kuuluvad tervisliku eluviisi juurde, ent milline ajavahe peaks jääma söögikorra ja trenni vahele? Võiks ju arvata, et see ei mängi olulist rolli, mitu tundi sa enne trenniminekut miskit põske pistad, ent tegelikult võib see sinu dieedile lausa saatuslikuks saada. Siinkohal tasub pidada kinni tervisenõustajate soovitustest!

Suurem söögikord võiks olla kaks kuni kolm tundi enne trenniminekut - kõht ei tohi olla liiga täis ega ka tühi, sest vastasel juhul on trennis ebamugav olla. Kui toit ei ole saanud korralikult seedida, ei jaksa sa trenni teha ja kulutad seega vähem energiat ja pingutad samuti vähem, mis tähendab, et sinu keha ei saa niivõrd head füüsilist koormust, kui üks korralik trenn andma peaks. Kui sa aga lähed trenni tühja kõhuga, ei jaksa sa pingutada ja samuti jääb koormus saamata. Trenni eesmärk on oma keha ja lihaseid arendada, mitte lihtsalt trenn kuidagi ära teha.

Ideaalis võiksid sa paar tundi enne trenni süüa süsivesikutest ja valkudest koosnevad einet, kus on vähe suhkruid. Süsivesik ei tähenda sugugi suhkrut - täisteraleib või puder sisaldavad mõlemad süsivesikuid, ent suhkrukogus on minimaalne ja seegi tuleneb looduslikest suhkrutest. Söö täisteraleiba muna ja avokaadoga, tee putru või täisterapannkooke. 

Vajadusel võiks poolteist tundi kuni pool tundi enne trenni võtta väike energiat andev snäkk, mis kiiresti seedub - banaan, peotäis pähkleid, valgujogurt, peotäis kuivatatud puuvilju.

Trenni minnes varusta ennast tavalise veega! Kui sa just profisportlane ei ole, siis ei ole vaja spetsiaalset spordijooki.

Peale trenni söö kõigepealt süsivesikuid - puuvili on parim lahendus, šokolaad ja koogid jäta kindlasti ära. Organism saab puuviljast kiire energialaengu. Peale seda tuleks süüa korralik valgurikas eine. Omlett köögiviljadega, rasvane kala, kana, kodujuust. Peale trenni on ainevahetus tunduvalt kiirem ja organism lausa nõuab väärtuslikku kütust ja ehitusmaterjali, millega lihaseid ehitada.

Kokkuvõttes tuleb trenni minna hea enesetundega - kõht ei tohi olla häirivalt täis ega tühi ja energiat peab olema piisavalt, et saaksid trennis pingutada ja endast parima anda.

Kui soovid end vormi ajada ja trenni minna, siis vaata kindlasti siia.

Allikas: health.com