ÜLEKAALULISTE IQ on madalam kui saledatel?

ÜLEKAALULISTE IQ on madalam kui saledatel?

Ülekaaluliste poole viltu vaatamine on ühiskonna poolt niigi tavaline, kuid nüüd on leitud teema, mis ei noki mitte ainult füüsilise seisundi, vaid ka mõistuse kallal. Nimelt on ühe provokatiivse uuringuga otsustatud leida seos ülekaalulise ja madala intelligentsustaseme vahel ehk tõestada, et ülekaalulised on rumalamad kui normaalkaalus inimesed.

See teooria tekitab kindlasti paljudes pahameelt, sest paljud kaalulangetuskampaaniad soovivad inimestele sisendada, et igaühel on erinevad põhjused ülekaalulisuseks ja kõiki ei saa ühte patta visata. Ometi on Chase Figley, Manitoba ülikooli professor ja üks uuringu läbiviijatest jäänud endale kindlaks ja selgitab: “Keha struktuur võib mingitmoodi mõjutada närvisüsteemi, mis omakorda mõjutab motivatsiooni ja enesekontrolli, mille tagajärjel väheneb inimese võime teha häid elustiilivalikuid.”

Uuringu alla võeti 32 täiskasvanud inimese ajupilti, mille tulemusel saadi teada nii mõndagi. Nimelt selgus, et ülekaalus meestel ja naistel on vähem halle ja valgeid aineid aju tähtsates osades. See mõjutab neid nii palju, et nende impulsiivsuse tase on kõrgem ja nad teevad halbu valikuid – neil ei ole mentaalselt piisavat võimekust end kontrollida. Nad ei suuda peatada end söömast ebatervislikku toitu. 

Seega tuleb sellest uuringust välja, et ebatervislik ülekaalulisus mõjutab intelligentsust – sinu aju funktsioonid hakkavad teistmoodi tööle ja takistavad sind õigeid otsuseid tegemast. Usu või ära usu!

Allikas: Dailymail.co.uk