UUEST AASTAST UUS DIEET? 5 viga, mida sel puhul vältida

Uuest aastast on ikka kombeks vana aasta kombed maha jätta ja jälle uuesti alustada – nii ka dieediga. Tahad kilosid kaotada ja oled valinud juba ka uue dieedi, millega algust teed? Oluline on aga meeles pidada, et muutused söömises ja elustiilis ei oleks väga radikaalsed - sellega võid teha enesele kasu asemel hoopis kahju.

Uuest aastast on ikka kombeks vana aasta kombed maha jätta ja jälle uuesti alustada – nii ka dieediga. Tahad kilosid kaotada ja oled valinud juba ka uue dieedi, millega algust teed? Oluline on aga meeles pidada, et muutused söömises ja elustiilis ei oleks väga radikaalsed – sellega võid teha enesele kasu asemel hoopis kahju.

Et sinu eesmärgid täituksid ja liigsed kilod kaoksid, tasub kõrva taha panna need viis viga, mida paljud meist uue dieediga alustades teevad, kuid mida sina võiksid teistest õppust võttes vältida.

1. Jätad dieediga menüüst mõned toidud või toidugrupid välja.
Su keha vajab kõiki toitaineid. Lihtsalt määra õige kogus!

2. Ignoreerid on nälga.
Oled just söönud eine oma uue dieedi järgi, kuid juba 30 minutit hiljem on kõht tühi. Arvad, et pead pikalt vastu, kui kõht koriseb ja nõuab lisa? Kui toit kõhtu ei täida, siis jääb su organismil mingist toitainest vajaka ja ilmselt annad sa lõpuks alla ja sööd suure isuga hoopis midagi ebatervislikku.

3. Muudad kõike äkitsi ja korraga.
Sinu keha ei saa vaid paari liigutusega nagu pilti „töödelda“, mistõttu pead endale meelde tuletama, et tervislikuma elustiili poole liigutaksegi pigem samm-sammult.

4. Ohverdad une, et teha trenni ja valmistada tervislikke eineid.
Niimoodi satud sa üsna ruttu väsimusest stressi ja sa lihtsalt ei suuda enam jätkata.

5. Valid trenni selle järgi, et palju kaloreid sa põletad.
Iga inimese keha on erinev ja kalorite lugemine ei ole päris õige viis aru saamaks, mis on õige ja mis mitte. Kuula oma keha ja vali treening, mis sulle meeldib, sest trenn ei pea olema piin.

Allikas: Bustle.com