VAATA, KAS SINU NUTITELEFON rikub sinu figuuri ja tervist

8 kommentaari
VAATA, KAS SINU NUTITELEFON rikub sinu figuuri ja tervist

Nutiseadmetest on tänapäeval saanud asendamatud suhtlusvahendid, milleta enamus meist oma elu ettegi ei kujutaks. Erinevate uuringute kohaselt veedame me päevas ligikaudu kolm tundi nutitelefoniga sotsiaalmeedias surfates ja teistega suheldes. Paraku võib see tervisele vägagi halvasti mõjuda!

Nutiseadmetest on tänapäeval saanud asendamatud suhtlusvahendid, milleta enamik meist oma elu ettegi ei kujutaks. Erinevate uuringute kohaselt veedame me päevas ligikaudu kolm tundi nutitelefoniga sotsiaalmeedias surfates ja teistega suheldes. Paraku võib see tervisele vägagi halvasti mõjuda!

Nutitelefoni kasutades hoiame me oma pead allapoole ja selg on ebaloomulikus asendis, kuid me ise ei pane seda tähelegi. Pikas perspektiivis võib selline kehaasend põhjustada seljavalusid ja rüht võib paigast ära minna. Tulemuseks on kõver selg ja inetu rüht – pole just kõige kaunim vaatepilt! 

Kui sa tahad, et sinu rüht oleks sirge ka kümne aasta pärast, siis kontrolli oma kehahoiakut – ära kalluta pead allapoole, et nutitelefonis midagi lugeda, vaid tõsta telefon silmade kõrgusele. 

Ka kontoris laua taga tööd tehes on oluline pöörata tähelepanu oma istumisasendile – pead pidevalt allapoole kaldu hoides hakkab kael valutama ja jääb kangeks ning seljavalud hakkavad samuti kimbutama.

Järgmine kord, kui nutitelefoni järgi haarad, et sealt midagi lugeda või kellelegi kirjutada, siis kontrolli oma rühti! Kõver selg võib muuta inetuks ka kõige kaunima figuuri.

Allikas: health.com