Vajad motivatsiooni treeninguteks? Vaata seda!

2 kommentaari
Vajad motivatsiooni treeninguteks? Vaata seda!

Mäletad seda trenni, kus oli eriti lahe kava, hea muusika ja trenni lõpus valdas eriti hea tunne? Pea seda meeles!

Mäletad seda trenni, kus oli eriti lahe kava, hea muusika ja trenni lõpus valdas eriti hea tunne? Pea seda meeles!

Teadlased on nimelt kindlaks teinud, et üks parimaid trenniga (taas)alustamise motivaatoreid on meenutus minevikust: olgu see mõni eriti lahe treening või kas või mälestus lapsepõlve võidujooksudest.

New Hampshire´i ülikooli teadlased tegid kindlaks, et need, kellel oli seoses kehalise aktiivsusega toredaid mälestusi, treenisid meelsamini ja olid rohkem huvitatud trenni minemisest kui need, kel mälestusi ei olnud, vahendab Huffingtonpost.

Ajakirjas Memory avaldatud uuringus osales 150 üliõpilast, katse jaoks jagati nad kolme rühma: esimesel rühmal paluti meenutada positiivset seoses treeninguga, teisel negatiivset ja kolmandal ei palutud midagi teha. Seejärel paluti neil hinnata oma tahet lähitulevikus mõnel treeningul osaleda.

Kaheksa päeva hiljem osalesid kõik rühmad uues küsitluses, kus tunti huvi, kui palju nad vahepealse aja jooksul treeninud olid. Selgus, et need, kel oli trenniga seosed positiivseid mälestusi meenutada palutud, treenisid vahepealse aja jooksul rohkem kui need, kes meenutasid negatiivset. Negatiivset meenutanud aga treenisid omakorda rohkem kui need, kel midagi teha ei palutud, kuid siiski vähem kui positiivsete mälestustega rühm.

Seega võib öelda, et ükskõik missugused füüsilise aktiivsusega seotud mälestused aitavad meil taas alustada, kuid positiivsed on siiski paremad. Nii et mäletad seda korda, kui jooksmas käies eriti nunnu kutt vastu tuli? Mine katseta, äkki tuleb täna ka!

Teistest uuringutest on selgunud, et motivatsiooni tõstavad ka tore treeningkaaslane ja majanduslikud võimalused.

 

Buduaar.ee