VARJATUD TERVISEPROBLEEM, MIS OHUSTAB väga paljusid naisi

VARJATUD TERVISEPROBLEEM, MIS OHUSTAB väga paljusid naisi

Mõned naised saavad endale kõike head paremat lubada ilma, et nad kaalust juurde võtaksid ja teised võivad üksnes šokolaadi vaatamisest kaalust juurde võtta. Sellegipoolest ei tohiks isegi saledad naised ebatervisliku söögiga üle pingutada. Miks? Sest rasvumine ohustab isegi peenikesi naisi.

Mõned naised saavad endale kõike head ja paremat lubada ilma, et nad kaalus juurde võtaksid ja teised võivad üksnes šokolaadi vaatamisest kaalus juurde võtta. Sellegipoolest ei tohiks isegi saledad naised ebatervisliku söögiga üle pingutada. Miks? Sest rasvumine ohustab isegi peenikesi naisi.

Nii uskumatu, kui see ka ei tunduks, siis isegi saleda naise keha rasvaprotsent võib olla ohtlikult kõrge! Teisalt võib aga kergelt ülekaalulise naise keha rasvaprotsent olla igati normis! 

Nimelt näitavad mitmed uuringud, et saledad naised, kes võivad kaalus juurde võtmata süüa kiirtoitu ja koogikesi, ei pööra oma tervisele piisavalt tähelepanu. Kui geenid on head ja kaalumuret pole, kiputakse ikka pigem ebatervislikult toituma ja see võib keha rasvaprotsendi ohtlikult kõrgele viia – selleks ei pea sugugi ülekaaluline olema. Kui eluviis on pigem istuv ja spordisaali või terviseradasid külastatakse haruharva, siis on ka lihasmassi vähem ja rasva selle arvelt rohkem.

Et lihas kaalub rohkem kui rasv, siis on täiesti võimalik, et alakaalulise naise keha rasvaprotsent võib olla liiga kõrge – seda juhul, kui ta toitub ebatervislikult ja trenni ei tee.

Kokkuvõttes tasuks ebatervisliku toidu tarbimist piirata ja piisavalt liikuda. See kehtib nii saledate kui ka kogukate naiste ja muidugi ka meeste puhul. Geenid võivad ju kinkida selle, et ebatervislik toit ei tee paksuks, ent keha rasvaprotsent tõuseb siiski ning paljud südamehaigused sellest just alguse saavadki. 

Kindlasti tasub meeles pidada ka seda, et mõistlikus koguses võib kõike tarbida – ka valget suhkrut ja nisujahu. Oluline on oma keha kuulata ja hoida.

Allikas: youbeauty.com