VIIL VALGET SAIA hommikul paneb kehakaalu kolinal langema!?

Valget saia on aastaid peetud ebatervislikuks ning dieedi ajal keegi seda endale menüüsse ei luba, kuid hiljutise uuringu kohaselt pole tegu sugugi kaalu tõstva tootega - juhul kui sööd saia hommikul. Viil klassikalist valget saia hommikul paneb kehakaalu kukkuma, väidavad teadlased.

Valget saia on aastaid peetud ebatervislikuks ning dieedi ajal keegi seda endale menüüsse ei luba, kuid hiljutise uuringu kohaselt pole tegu sugugi kaalu tõstva tootega – juhul kui sööd saia hommikul. Viil klassikalist valget saia hommikul paneb kehakaalu kukkuma, väidavad teadlased.

Veebiportaal The Sun avaldas hiljaaegu uuringu, mis tõestab, et inimesed, kes söövad hommikul palju, päeval keskmiselt ning õhtul vähe, võtavad kõige tõhusamalt kaalust alla.

Hommikusöök olgu süsivesikuterikas ning korralikult kõhtu täitev. Üks kuni kolm viilu valget saia hommikusöögiks pole sugugi halb, ent sinna juurde tuleks kindlasti valida ka kõrge valgusisaldusega tooteid – kana, muna, tuunikala, kodujuust, Kreeka jogurt, kohupiim. Juurde värsket salatit ning täisväärtuslik hommikusöök ongi valmis.

Uuring kinnitab, et inimesed, kes hommikul endale soovi korral ka valget saia lubavad ning korralikult kõhu täis söövad, ei tunne päeva jooksul vajadust snäkkide järele ning neid ei taba näljasööstud.

Hommikusöögi vahelejätmine tähendab aga seda, et lõuna saabudes on kõht meeletult tühi ning käsi tahab haarata just kõige ebatervislikuma järele. Kes aga õhtuni näljas on, tarbib ühe toidukorra jooksul ära liiga suurel hulgal kaloreid ning see mõjub ainevahetusele kurnavalt.