Zosia Mamet on aastaid toitumishäire küüsis vaevelnud

Zosia Mamet on aastaid toitumishäire küüsis vaevelnud

Näitlejanna Zosia Mamet on kogu elu võidelnud söömishäirega. 

Näitlejanna Zosia Mamet on kogu elu võidelnud söömishäirega. 

“Girlsi” 26aastane näitlejanna ütleb, et tundis tugevat soovi surra enne, kui tema isa, lavastaja David Mamet, tal 17aastaselt professionaalset abi otsida soovitas, vahendab Glamour.

“Olen lapsest peale võidelnud toitumishäirega. Olen seda varjanud, see on olnud minu isiklik sõda, millest keegi eriti midagi ei tea. Püüdsin aastaid üksi hakkama saada ja peaaegu surin,” pihtis staar.

Praegu pole näitlejanna veel täielikult terve. “Näen seda ise nii, et olen sõltlane, kes on teel paranemise poole. Mulle öeldi, et olen paks, kui olin kaheksane. Ma ei ole paks, pole kunagi olnud, kuid sellest ajast peale elab mu peas koletis, kes ütleb, et tegelikult oled küll. Ta veenab mind, et mu riided ei sobi mulle, või et olen jälle liiga palju söönud,” räägib Zosia. 

Näitlejanna on end näljutanud, jooksnud ekstrakilomeetreid ja piinanud oma keha, nagu oskas. 

“Lõpuks viis mu isa mu ravile. Ta tuli ühel õhtul peolt, võttis mu õlgadest kinni ja ütles, et tead, sa ei tohi surra. Sain alles siis aru, et asi pole vaid minust. Minul polnud sellest sooja ega külma, kas ma elan või suren, aga taipasin sel hetkel, et mu pere jaoks on see väga oluline,” meenutab naine.

 

Buduaar.ee