Triin kaotab kaalu: 3 kuud ja ligi 9 kg hiljem

Triin kaotab kaalu: 3 kuud ja ligi 9 kg hiljem

Tere jälle, armsad lugejad! Loodan, et teil on hästi läinud. Enda kohta võin sama väita, sest sain kaalu taas liikuma, aga sama ei saa öelda kõigi ümbermõõtude kohta. See on väga huvitav, et kui ühel kuul kahanevad suurel kiirusel kõht ja puusad ning õlavarreümbermõõt seisab ühe koha peal, siis teisel kuul väheneb jällegi ülemine kehapool kiiremini ja alumine jääb samaks. Tõepoolest, ma suurendasin ülekeha ja käte koormust, aga samas päris selliseid tulemusi ka ei oodanud nagu allolevas tabelis. Kuid kuna kaalukaotus on maraton, mitte sprint ja minu kaalunumber on ikkagi olnud languses (keskmiselt -2,7 kg kuus), siis ma püüan mõelda pigem positiivselt ja tean, et kogu protsess on olnud tervislik.

Tere jälle, armsad lugejad!

Loodan, et teil on hästi läinud. Enda kohta võin sama väita, sest sain kaalu taas liikuma, aga sama ei saa öelda kõigi ümbermõõtude kohta. See on väga huvitav, et kui ühel kuul kahanevad suurel kiirusel kõht ja puusad ning õlavarreümbermõõt seisab ühe koha peal, siis teisel kuul väheneb jällegi ülemine kehapool kiiremini ja alumine jääb samaks. Tõepoolest, ma suurendasin ülekeha ja käte koormust, aga samas päris selliseid tulemusi ka ei oodanud nagu allolevas tabelis. Kuid kuna kaalukaotus on maraton, mitte sprint ja minu kaalunumber on ikkagi olnud languses (keskmiselt -2,7 kg kuus), siis ma püüan mõelda pigem positiivselt ja tean, et kogu protsess on olnud tervislik.

Liiga kiirelt kaotatud kilod võivad ruttu tagasi tulla ning see kaotus ei pruugi olla mitte rasva, vaid hoopis lihaste ja vee arvelt. Antud Buduaari projekt on lõppude lõpuks minu enda jaoks ja võtsin väljakutse vastu selle mõttega, et muuta iseenda elustiili ja mõtteviisi toitumise ning trenni osas. Siin ei käi võistlus selle peale, kes kaotab kõige kiiremini rohkem kilosid. See on minu lahing iseenda ja harjumustega. Pärast kolme kuud pean suureks isiklikuks võiduks seda, et mulle meeldib trenni teha ja see ei ole vastumeelne tegevus. Minu treener Kristel ütles, et nüüd on õige aeg vaadata treeningkava uuesti üle ja lisada veidi koormust, sest pea 9 kg on kaotatud, keha on teatud raskustega harjunud ning edasi võiks proovida midagi intensiivsemat. Enne Buduaari projektiga liitumist kaalusin kunagi lausa 107 kg, seega tegelikult on muutus minu jaoks olnud veel suurem kui vaid 9 kg.

Mis puudutab neid näitajaid tabelis, mis on jäänud samaks või väga vähe langenud, siis ma arvan, et sellele leidub loogiline põhjendus. Nimelt ei ole ma suutnud viimasel ajal nii hoolsasti valku, näiteks muna ja kodujuustu tarbida, sest mingil hetkel hakkab lihtsalt vastu. Ilmselgelt on need asendunud mõne süsivesikuterikkama variandiga ja seetõttu ei ole ka rasvaprotsent enam sellises ilusas languses nagu varem. Võib-olla lubasin endale üleüldse veidi liiga palju süsivesikuid pärast seda, kui Marek ütles, et olen neid liigselt kärpinud. Pean uuesti leidma tasakaalu toitumises. Numbrid ju ei valeta ja ilmselgelt olen millegagi möödunud kuul eksinud. Aga võib-olla nii peabki olema ja see on normaalne, et mida aeg edasi, seda aeglasemalt numbrid kukuvad? Trenni osas ma igatahes viilinud ei ole ning suhkrupomme pole samuti tarbinud. Tegelikult ma ei peagi kellelegi teisele enda aeglast kaalukaotust õigustama. Kõige tähtsam on see, kuidas ma ise ennast tunnen ja ka see, et numbrid ikkagi kahanevad. Samal ajal olen enda suhtes endiselt väga kriitiline ja tean, et tuleb veel rohkem pingutada. Inimkeha on ikka ütlemata huvitav ja põnev on näha seda, millele see reageerib ning millele mitte.

Tundub, et minu keha on positiivselt reageerinud aga protseduuridele, mida olen möödunud kahe nädala jooksul Kehastuudios tunda saanud. Tahaksin väga kiita sealset personali, kes võttis mind soojalt vastu ja tekitas kohe alguses pingevaba õhkkonna. Minu peal tehti mitmeid protseduure, aga kuna mõni on veel tulemas, siis ma räägiksin nii nendest kui ka tulemustest täpsemalt järgmisel korral. Täna ma näen igaljuhul seda, et nahk on pringim ja ühtlasem ning loodetavasti kaob protseduuride lõppemisel ka mõni lisasentimeeter. Kehastuudio on kaalulangetamisele spetsialiseerunud salong, mis asub Tallinnas Baltika kvartalis ning peale väga mõnusate kehahoolitsuste saab sealt soovi korral ka ilusad kulmud, kauni soengu ja maniküüri. 

Öeldakse, et neli nädalat pärast toitumise jälgimist ja trennitegemist märkad kõigepealt ise kehas muudatusi, kaheksa nädalat hiljem näevad muutusi sõbrad ja kaksteist nädalat hiljem märkavad muutusi juba kõik teisedki. See on minugi puhul paika pidanud ja kuigi ma ei oska endiselt kaaluga seotud komplimente väga hästi vastu võtta ja olen pigem seda meelt, et pikk tee on veel ees, siis tõepoolest on juba välimuseski positiivseid muudatusi näha ja mul on selle üle vaid hea meel. Selleks suveks ma ilmselgelt bikiinivormi ei saavuta, küll aga järgmiseks. Garderoobi ma veel välja vahetama ei kipu, sest riided ei ole nii suureks jäänud, aga nii mõnedki kleidid on juba üllatavatest kohtadest lohvakad. Ainuüksi selline väike asi tõstab tuju. 


Ilusat suveootust soovides

Triin