Triin kaotab kaalu: alustame seda teekonda ühiselt!

Kirjutan teile hea tunde ja teatava elevusega hinges. Saame uuesti tuttavaks - kes veel ei tea, siis mina olen Triin ja mul on õnn olla välja valitud järjekordseks Buduaari kaalulangetajaks ning järgneva aasta jooksul jagan teiega enda rõõme, muresid ja kogemusi teekonnal parema iseendani. 

Armsad buduaarikad!

Kirjutan teile hea tunde ja teatava elevusega hinges. Saame uuesti tuttavaks – kes veel ei tea, siis mina olen Triin ja mul on õnn olla välja valitud järjekordseks Buduaari kaalulangetajaks ning järgneva aasta jooksul jagan teiega enda rõõme, muresid ja kogemusi teekonnal parema iseendani. 

Tahan algatuseks öelda, et mulle ei ole kunagi meeldinud üleliigne tähelepanu ja enda eraelust võõrastele rääkimine, mistõttu soovin, et te teaksite, et minu jaoks ei olnud sugugi lihtne enda avameelse kirja avalikuks tulemine. Emotsioon oli selline, et oleksin justkui alasti kistud ja tundsin end üsna haavatavalt. Sellegipoolest tahan tänada absoluutselt kõiki inimesi, kes on mind teekonna alguses hea sõnaga toetanud ja julgustanud ning öelnud: ,,Sa saad hakkama!” Aitäh ka kõigile kommenteerijatele, kes võtsid mu üllatavalt leebelt vastu ning kelle sõnad panid isegi meelitusest kergelt punastama. 

Miks ma võtsin sellise teekonna ette avalikult, kuigi mulle ei meeldi liigne tähelepanu? Kui ma juhtusin lugema artiklit, kus Buduaar otsis uut kaalulangetajat, siis lihtsalt seest käis läbi selline tunne, et nüüd on minu jaoks õige aeg proovida. Imetlen väga neid naisi, kes on varasemalt antud projektis edukalt osalenud ja nende julgust ennast avada. Ka mina tundsin, et vajan mingisugust välist tõuget ja raputust, mis tooks mu lõpuks oma mugavustsoonist välja ja ma pean ütlema, et viimane on hästi õnnestunud. Minu mugavustsooniks on viimastel aastatel olnud enda petmine diivanil televiisori ees, süües kõrvale midagi magusat. Niisiis tahan sellest surnud ringist välja astuda ja oma elu muuta. Tänaseks on esimesed reaalsed sammud selleks astutud.  

Ka esimesed trennid spordiklubis Meriton on juba tehtud. Minu personaaltreeneriks on väga positiivse ellusuhtumisega Kristel Päll, kelle käe all hakkan tööle oma füüsisega ja kes koostas mulle ka treeningkava. Esimestest kava läbitegemistest kirjutan lähemalt juba järgmisel korral, aga ütlen nii palju, et see sisaldab 3 korda nädalas jõusaalitreeningut ning korra nädalas rühmatrenni. Olen juba Meritoni jõusaaliga iseseisvalt tutvumas käinud ja isegi üks rühmatreening on läbitud. Nimelt sattusin ma sellisesse trenni nagu AquaPump, mida viis läbi treener Lauri Birkan ja mis toimus veekeskuse basseinis õlgadeni vees. Kusjuures tegemist ei olnud mingi tavalise vesivõimlemise, vaid käe külge pandud veetakistustega intensiivne liikumisega, mis paneb proovile nii tasakaalu kui ka kõik keha lihased. Kes vett armastab, siis soovitan proovida! Lisaks olen vahepeal käinud ujumas ja katsunud rohkem jalgsi ringi liikuda. Luban järgmises postituses kõigest veel täpsemalt rääkida. 

Mis puudutab toitumist, siis mainisin ka enda avaloos, et minu teadlikkus on selle koha pealt viimasel ajal üha rohkem tõusnud. Täpsest toitumiskavast saan teile rääkida ehk järgmisel korral, aga praegu võin öelda, et minu nõustajaks sellel alal saab olema mitmekordne Eesti meister kulturismis – Marek Morozov. Tänaseks päevaks olen menüüst välja jätnud kommid, koogid, pirukad ja tordid. Ühtlasi väldin pastatooteid ja üleliigset kartuli söömist, mis tavapäraselt oli minu menüüs kahel korral päevas. Söön rohkem kana, kala, muna, juustu, kohupiima ja juurvilju ning tarbin rohkelt vett. Teatavat enesetunde paranemist tunnen juba praegu. 

Buduaari eksperiment ei saa minu jaoks olema pelgalt ühekordne meelelahutusprojekt, mida see lugejate jaoks kindlasti ühelt poolt ka on, vaid elustiili muutmine spetsialistide abiga. See on harjumuste muutmine ja halbadest kommetest lahtiütlemine. Minu suurimaks katsumuseks saabki kahtlemata olema võitlus iseendaga, sest mina ise olen siiani olnud enda suurim vaenlane. Ma tahan ise kontrollida oma toitumist, mitte lasta isudel end halvale teele viia. See sportlik ja tervislik maailm on mulle uus ja huvitav ning loodan, et suudan ka teile, head Buduaari lugejad, muuta selle teekonna jälgimise võimalikult põnevaks. Vähemalt üks kommenteerija minu esimese loo all ütles, et alustab seda teekonda koos minuga. Teeksingi siinkohal üleskutse, et teeme seda ühiselt: kui sa ei ole iseendaga rahul ja tunned, et vajad mingit tõuget, siis alustame koos! Kõik on ainult mõtlemises kinni. Kevad on saabumas ja lisaks kodusele suurpuhastusele visake vähemalt algatuseks ka enda menüüst välja mõni ebatervislik toiduaine. 

Siin on numbrid, mis said kirja minu esimesel mõõtmisel. Midagi ilusat siin ei ole ja ma ei lisa neid siia  kerge südamega. Kõige šokeerivam oli minu jaoks rasvaprotsent kehas, mis peaks tervel inimesel olema vähemalt poole väiksem:

Kaal – 100 kg

Pikkus – 174 cm

Rasvaprotsent – 42,3%

BMI – 33.0

Kõht – 104 cm

Puusad – 117 cm

Reis – 67 cm

Säär – 45 cm

Käsivars – 38 cm

 

Soovin teile kõigile seda, mida ise momendil kõige tähtsamaks pean – meelekindlust! 

Triin