1 OOTAMATU PÕHJUS, miks hommikul just musta kohvi juua

Kohvi on paljudele asendamatuks hommikuseks äratajaks, energia andjaks ning lõunaseks turgutajaks, ent kui seda tarbida ohtra suhkruga, võib energia asemel tekkida hoopis väsimus. Teadlased on teinud kindlaks, et suhkru tarbimine teeb erksaks vaid lühikeseks perioodiks ning sellele järgneb uimane enesetunne.

Kohv on paljudele asendamatuks hommikuseks äratajaks, energia andjaks ning lõunaseks turgutajaks, ent kui seda tarbida ohtra suhkruga, võib energia asemel tekkida hoopis väsimus. Teadlased on teinud kindlaks, et suhkru tarbimine teeb erksaks vaid lühikeseks perioodiks ning sellele järgneb uimane enesetunne.

Küll aga on terviseeksperdid jõudnud järeldusele, et kvaliteetse musta kohvi joomine ilma suhkru ja piimata on seedimisele kordades leebem kui magus koorekohv ning aitab ühtlasi aeglast ainevahetust kiiremini toimima turgutada.

Hommikul kõrge kvaliteediga musta kohvi juures saab organism tõepoolest energiat ning aju ärkab üles kiiremini. Kui kohvi kõrvale juua klaas vett, saab ainevahetus samuti korraliku tõuke ning uuringute kohaselt tunneb inimene ennast paremini. Nimelt suurendab must kohv õnnehormoonide teket kehas ja see omakorda loob hea enesetunde ning päev, mis algab positiivselt, enamasti ka lõpeb samas taktis.

Allikas: youbeauty