2 VINGET TOIDUKOMBOT, mis panevad kõhurasva sulama

2 VINGET TOIDUKOMBOT, mis panevad kõhurasva sulama

Selleks, et organism oleks tugev ja terve, tuleb süüa õigeid asju ning ütlus “söö ennast terveks” peab igati paika, sest tõepoolest just õige toitumise abil on võimalik oma organismi tervendada. On olemas toitainetekombinatsioone, mida tasub alati koos süüa, sest see aitab kehal toitaineid veelgi paremini omastada.

Selleks et organism oleks tugev ja terve, tuleb süüa õigeid asju ning ütlus “söö ennast terveks” peab igati paika, sest tõepoolest just õige toitumise abil on võimalik oma organismi tervendada. On olemas toitainetekombinatsioone, mida tasub alati koos süüa, sest see aitab kehal toitaineid veelgi paremini omastada.

Allpool toome välja kaks võrratut toidukombinatsiooni, mida kindlasti võiks koos süüa – nii saab keha kätte rohkem toitaineid, kõht püsib kauem täis, vajadus snäkkide järele leeveneb ning keha suudab rohkem rasva põletada, sest tegu on toitudega, millest saadud energia imendub organismi aeglaselt, hoides energiavarud ja vererõhu tasakaalus. 

1. Õli/rasvane kala/pähklid ja spinat

Spinat sisaldab märkimisväärses koguses A-, C-, E-, D- ja B-vitamiine, mida on organismil vaja, et toota immuunrakke. A-, E- ja D-vitamiin on aga rasvlahustuvad, mis tähendab, et kui neid süüa häid rasvu sisaldava toiduainega koos, suudab organism spinatist väärt kraami paremini omastada. Seega söö spinatit näiteks mõne hea õliga ja lisa sinna pähkleid või vali rasvane kala ja kõrvale aurutatud spinat. Head rasvad võitlevad halbade rasvade vastu ja hoiavad kõhu täis. See kombinatsioon aitab keha rasvaprotsenti langetada.

2. Munad ja juust

Organism vajab kaltsiumit ja valke ning siinkohal on juust väga hea valik. Hea juust sisaldab kuni 31 grammi valke 100 grammi kohta ning tavainimese päevane valguvajadus on tema kehakaalu number grammides – kui sa kaalud 57 kg, siis 57 grammi valke peaksid sa päevas tarbima. Sportlased vajavad muidugi rohkem valke, sest tegu on lihaseid taastava ja ehitava materjaliga. 

Kuid selleks, et organism suudaks juustus sisalduvaid väärtuslikke toitaineid paremini omastada, vajab ta D-vitamiini ning siinkohal tasub eelistada vabalt peetavate kanade mune. Munades leiduv D-vitamiin lukustab juustus leiduvad ained organismi jaoks lahti ja suunab toitaineid otse seedesüsteemi. Kaks muna sisaldavad 20% päevasest D-vitamiini vajadusest.

Mõlemad ülalpool mainitud toidukombinatsioonid sisaldavad valke ning seetõttu aitavad need kõhul pikemalt täis püsida ja organism suudab rasvu paremini lõhkuda, sest tal on rohkem energiat.

Karin Karu

Allikas: redbookmag.com