GALERII! B-TEEN JA BALBIINO GURMEEKOOL 22Family Restos

1 kommentaar
GALERII! B-TEEN JA BALBIINO GURMEEKOOL 22Family Restos

11. novembril kogunesid 18 Buduaar Teen kokahingega lapslugejat 22 Family Restosse, et sealse peakoka Roman Sokalski abiga õppida valmistama  lihtsasti valmivaid, tervislikke ning maitsvaid roogi. 

Lapsed said valmistada 3 erinevat soolast toitu, mille retseptid oli peakokk Roman loonud  lähtuvalt tervislikest sügavkülmutatud köögiviljadest, mille saatsid meile teele Balbiino toredad naised. Härmavilja köögiviljad on pakenditesse pistetud ja külmutatud sel hetkel, kui nad on saavutanud oma täiusliku küpsusastme ja seetõttu on neis kõrge vitamiinisisaldus. Talvisel ajal on just sügavkülmutatud köögiviljadest valminud road lastele parimaks valikuks. 

Meie gurmeekooli magusroogade peamiseks koostisosaks oli laste lemmik kooreplombiir. Iga laps sai endale ise valmistada jäätisekokteili oma lemmikmaitsetest. Valikutes oli Onu Eskimo jäätised– vaarika, banaani ja kukekommi maitsetest. 

Nii mõnigi lapsevanem leidis ka oma igapäeva kööki uusi ideid ja nii mõnigi pani vägagi imeks, et nende lapsukestel nii hea isu on. Ise tehtud- hästi tehtud!

Retseptideks olid Härmavilja pärmi-lehttaigna põhjaga köögivilja-hakkliha pitsa, kreemine lillkapsa supp, vokiroog kana ja munanuudlitega. Magustoiduks valmistasid lapsed omale jäätisekokteile ja šokolaadifondanti Härmavilja marjadest valminud kastme ja banaanijäätisega.

Kõik osalejad said Balbiino poolt kingitusena koju viia uue Onu Eskimo Karamelli-koorejäätise kukekommitükkidega, mis nüüd on ka perepakendis.

Retseptid avaldame järgmises Buduaar Teen ajakirjas ja detsembri kuus ka siin veebis KÖÖK rubriigis. 

 

Krista Maldur