GALERII! HISPAANIA TUNTUIMA VEINIMAJA JUHT Miguel Torres Maczassek külastas Tallinna

28. septembril külastas Tallinna Torrese veinimaja juht Miguel Torres Maczassek, kes tutvustas ligi 150-aastase ajalooga veinitootja viimaseid uudiseid. 

Dunker Estonia OÜ turundusjuhi Eve Nõmme sõnul aitab tihe koostöö maailma juhtivate veinimajadega kaasa Eesti tarbijate joogikultuurialasele harimisele. „Meie sihiks on head valikud, milles toetume teadmistele, kogemusele ja vaistule. Lähme alati kaasa uusimate joogitrendidega, väärtustades vastutustundlikku tarbimist ja jätkusuutlikku alkoholipoliitikat,“ lisas Nõmm. 

Hispaania tuntuima veinivalmistaja Torrese lugu sai alguse 1870. aastal. Sellest ajast peale on Torres silma paistnud Kataloonia veinipiirkonna kujundamise, traditsioonide ja uuenduste ühendamise ning keskkonnasäästliku mõttelaadi poolest. 1300 töötajaga ettevõte kannab endiselt tugevaid peretraditsioone – Miguel Torres Maczassek esindab Torreste viiendat põlvkonda ning juba on juhatuse liikmete hulgas ka järgmise põlvkonna esindajad.

Torres on pälvinud hulgaliselt mitmesuguseid auhindu ning tunnustust iseäranis just ökoloogilise jalajälje pioneerina. 

Kolmel aastal on Torres valitud maailma hinnatuimaks veinibrändiks (2017, 2015 ja 2014). Ajakirja Drinks International korraldatud konkursil hindavad veiniala profid kvaliteeti, piirkondlike eripärade esiletoomist, turundust jpm. Seitse aastat tagasi ellu kutsutud konkursil on Torres alati osutunud üheks parimaks Euroopa veinibrändiks ning saavutanud kogu maailma arvestuses esimese või teise koha. 

Torresel on kokku 2432 hektari jagu viinamarjapõlde, neist 2000 Hispaanias, 400 Tšiilis ja 32 Californias. Veinimaja toodang on müügil 150 riigis. 

Miguel Torres Maczasseki Eesti visiidi peamiseks eesmärgiks oli tutvustada esimest vahuveini Torrese Hispaania veinimajast ning Kataloonia vanu viinamarjasorte, mille Torrese veinimaja on taas kasutusele võtnud (Forcada, Pirenne, Moneu ja Querol). 

Lisaks tulid maitsmisele:

uus ja elegantne Vardon Kennett 2013 (Kataloonia tuntuimast veinipiirkonnast Penedèsist pärit traditsoonilisel meetodil valmistatud vahuvein;  viinamarjasordid Pinot Noir, Chardonnay ja Xarello) 

valgetest veinidest Sons de Prades 2014 (Chardonnay) 

punaveinidest Grans Muralles 2010 (unikaalne segu Garró, Samsó, Garnacha Tinta, Mazuelo ja Monastrelli marjadest) ja Purgatori 2013 (Cariñena, Garnacha Tinta, Syrah)

Dunker Estonia OÜ on alkohoolsete jookide maaletooja, mis asutati juba 1993. aastal. Ettevõte on tänaseks saavutanud veinituru liidripositsiooni, tehes koostööd juhtivate veini- ja kange alkoholi tootjatega üle maailma. Tootevalikusse kuulub üle 150 kaubamärgi ja 800 tootenimetuse, millest tuntuimad on Meukow, Torres, Tommasi, Hugel, Antinori, Rothschild, Vina Maipo, Escada, Montalto, JP Chenet, Dreamer, Gran Castillo.