KELLELE TASUTA PITSAT? Dodo Pizza toob pitsa 60 minutiga sinu lauale

Tallinna südames Solarise keskuse kõrval avab igal hommikul oma uksed mugav ja salapärase nimega pitsarestoran Dodo Pizza. Kui sellest kohast kuulsin, liikusid mu esimesed mõtted raamatule „Alice imedemaal”, kus oma roll oli täita ka ühel Dodo-nimelisel linnukesel. 

Tallinna südames Solarise keskuse kõrval avab igal hommikul oma uksed mugav ja salapärase nimega pitsarestoran Dodo Pizza. Kui sellest kohast kuulsin, liikusid mu esimesed mõtted raamatule „Alice imedemaal”, kus oma roll oli täita ka ühel Dodo-nimelisel linnukesel. 

Restorani sisenedes tuli see mulle jälle meelde ja minu üllatuseks oligi pitsarestoran just selle linnu järgi oma nime saanud. „Nii on, meie pizzeria sai oma nime Lewis Carrolli raamatust Dodolt,” räägib mulle lahkesti naeratav restoraniomanik Viktor. Dodo Pizza avas Tallinnas uksed 2015. aasta lõpul. „Meie koht on anti-pizzeria, teisisõnu pitsa kiirsöögikoht, kus pitsat süüakse kätega. Seda mitte seetõttu, et oleks kahju nuge-kahvleid anda, vaid nii maitseb pitsa palju paremini,” selgitab Roman. Kuigi tegu on kiirtoidukohaga, siis näeb pizzeria seest välja nagu suurlinnakohvik, kus on väga mõnus aega veeta ning kus saab kiiresti, kvaliteetselt ja taskukohaselt keha kinnitada. Minu jaoks oli kõige üllatavam see, et pitsa kõrvale pakutakse laia valikut lauamänge – eks ikka selleks, et külalistel oleks oma lemmiktoitu nosides lõbusam aega veeta. Tekib kohe tahtmine sõprade või perega siia tagasi tulla või kas või tassikest tõelist Pauligi kohvi nautida. 

Pitsa koju 60 minutiga või järgmine pitsa tasuta 

Kui kiire eluviis või mugavus ei lase sul Dodo Pizzasse tulla, siis saad tellida sooja pitsa endale kontorisse või kas või koju voodisse. Kui oled veebilehelt välja valinud, milliste lisanditega ja kui suurt pitsat soovid, saad soovid edastada kas veebilehe kaudu või telefoni teel. „Meie kullerid tagavad, et soe pitsa jõuab alates tellimise hetkest igasse Tallinna ossa vähemalt 60 minutiga,” lubab pitsakoha juht, kes lisab, et tavaliselt läheb siiski märgatavalt vähem aega. Kui aga juhtub, et pitsa peaks mõnda liiklusummikusse kinni jääma ja seetõttu hilinema, siis saad kompensatsiooniks voucher’i, millega saad järgmisel korral tasuta suure pitsa tellida. Seetõttu pole siiani ükski klient pahandanud, kui nende tellimus hilineb. Sellist luksuslikku klienditeenindust ükski teine pitsakoht ei paku. Lisaks saad veebilehelt pitsat tellides jälgida oma pitsa valmistamise teekonda ja aega, palju veel tellimuse täitmisele kulub. „Nii mõnigi klient on öelnud, et meie pitsa ootamine on nagu lõbus mäng – vaatad kella ja loodad, et kuller kuskile ummikusse kinni jääks, et saaksid järgmisel korral tasuta pitsat tellida,” räägib omanik. 

Kuidas valmivad superpitsad? 

Omanik oli lahkesti nõus mulle ka pitsaköögis toimuvat näitama. Selleks pidin selga panema hügieenilised köögiriided ja -jalanõud. Pitsaköök oli puhas, modernne ja valge, mitte nagu tüüpilises Itaalia pizzeria’s, kus nii kokad kui köögi põrand jahust helendavad. Kuigi kell oli alles kümme hommikul, olid pitsameistritel tellimused töös ja pitsaahi töötas täiel aurul. Päevas valmib siin köögis kuni kuussada pitsat ning tunnis suudavad pitsameistrid valmis teha koguni kuni kakssada pitsat. Pitsameistritele on abiks spetsiaalne arvutisüsteem, et tellimused täpselt täidetud saaks ja töö organiseerimine laabuks. 

Mulle jäi silma, et kokad töötasid paljaste kätega. See aga pidavat olema just parema hügieeni tagamiseks, sest kergem on pidevalt käsi pesta ja neid desinfitseerida kui kindaid vahetada. Dodo Pizza köögipool on sedavõrd laitmatult korras, et nad jagavad videokaameraga live-pilti ka oma veebilehel, eks ikka selleks, et kliendid saaks jälgida, kuidas täpselt nende lemmikpitsa valmib. Pehme ja hõrk pitsatainas valmib salajase eriretsepti järgi ning kõik, mis sinna sisse ja peale läheb, on hoolikalt valitud parima kvaliteediga kaup. 

Pitsade valik on väga lai ning traditsiooniliste pitsade seas on populaarseimad Pepperoni ja Royal Pizza. Lisaks leiab siit ka Dodo Pizza enda leiutatud eriti maitsvaid dodstereid, vrappe, salateid ja maiustamiseks ka muffineid ja sõõrikuid. Tõeline pitsasõber saab tellida ka magusa pitsa, mida katavad kondenspiim, jõhvikad ja ananass. 

Proovisin minagi oma õnne tasuta pitsat saada. Olin kaval ja tellisin pitsa päeva kõige kiiremal ajal kell 18.30. Minu silm jäi menüüs pidama Mexicana pitsal, kus oli lisandina kõik see, mida ma armastan – juust, mozzarella, pepperoni, kanaliha, paprika, šampinjonid, tomatid, jalapeno ja tomatikaste. Ei möödunud 35 minutitki, kui uksekell helises ja mu pitsa kohale jõudis. See võeti välja spetsiaalsest elektrisoojendusega kotist. Jäin väga rahule – karpi avades vaatas vastu rikkalik ja lõhnav õhtusöök. Pitsa põhi oli nii maitsev ja õhuline, et sõin ära ka pitsa ääred, mida ma tavaliselt ei tee. Arvatavasti lisas maitseelamust ka omaniku soovitus, et pitsat tuleb kätega süüa, sest just nii jõuavad kõik mahlased maitsed sinu suhu, mitte ei jää taldrikule. 

Kui sinulgi tuli isu ühe maitsva pitsa järele, siis uuri lähemalt dodopizza.ee.