KUIDAS VALMISTUDA seeneleminekuks?

KUIDAS VALMISTUDA seeneleminekuks?

Prognoositud soojad, kuid pisut vihmased ilmad tõotavad sel sügisel seenelisi rõõmustada. Kuigi seenehooaeg on juba täie hooga käimas, ei paista rikkalikul metsaandide saagil niipea veel lõppu tulevat. Üks tõeline seenelkäigu fanatt teab, et mitmeid tunde metsas seiklemist on võimalik täiel rinnal nautida! Selleks on vaja vaid mõnda abimeest, mis metsaskäigu palju lihtsamaks ning mugavamaks teevad. 

Seenekorv

Kui sa oled sattunud metsas tõelisele kullasoonele, siis üks mahukas ja vastupidav korv on just see, mida vajad. Uskuge või mitte, aga stiilne punutud korv loob palju meeleolukama tunde kui saunast kaasa haaratud katkine ämber. Ja kes teab, ehk kohtad metsateel ka mõnda tuttavat!

Kui otsustad seenele kaasa võtta ka mõned sõbrad, siis vajad kindlasti lausa mitut korvi. Nii saate otsingute käigus hargneda ning seeläbi tõotab ka saak tulla rikkalikum. Kui metsakaaslaseks osutub aga hoopis pere pisem tegelane, sobib talle kõige paremini näiteks pisikene marjakorv. Seda on kergem kanda ning korv täitub palju rutem, tekitades sellega lapses veelgi rohkem elevust. 

 

Marjakorjaja

Väga tihti juhtub metsas olles nii, et roosapõsksete pilvikute kõrvalt leiad punamas ka pohlasid või sinamas mustikaid. Küll on hea neid ühekaupa noppida ja otse suhu pista. Kuid kui oled metsa minnes kaasa haaranud ka marjakorjaja, võid neid vitamiinipomme süüa kogu talve. Marjakorjajat on lihtne kasutada ning tühjad korvid täituvad justkui võluväel. Sealjuures jäävad korjajat kasutades käed tülikatest plekkidest puhtaks.

Marjapuhastussõel 

Lisaks marjakorjajale saab sinu suureks abimeheks ka marjapuhastussõel. Kuigi korjaja aitab suure osa tööst sinu eest ära teha, ei oska see paraku eristada veel marju samblast, lehtedest ja okastest. Seetõttu on hea, kui sul on kohe võtta ka marjapuhastussõel, mis vaid mõne raputusega sellegi töö sinu eest ära teeb.

 

Matkavõrk

Kahjuks pole ainult seenelised need, keda metsas kohata võib. Tüütud sääsed, ämblikud ning veel teisedki pisikesed putukad võivad seenelkäigu parajalt tülikaks muuta. Et ennast vähegi nende eest kaitsta, soovitame ülariiete peale tõmmata õhukese matkavõrgu, mis ei lase putukatel põue pugeda. 

 

Matkatool 

Kuna metsas uidates võib ajataju kaduda ning seenelkäik seega tundidepikkuseks venida, on hea, kui kaasa saab võetud üks korralik matkatool. Seda on kerge kaasas kanda ning kui jalad peaksid ära väsima, saab alati niiske sambla asemel kuival toolil puhata.

Retseptisahtel kutsus oma sõbrad kokku ning koos panid nad nimetatud abivahendid metsas proovile. Vaata, kuidas nende seenelkäik kulges.

VIDEO: