LIHAVÕTTE GURMEEKOOL VOL2: Laisk juustuküpsis

LIHAVÕTTE GURMEEKOOL VOL2: Laisk juustuküpsis

Buduaari kevadises gurmeekoolis, mis toimus Tallinna vanalinnas asuvas suurepärase atmosfääriga restoranis Farm, tegime koos sõpradega peamiselt lihavõttepühadelauale sobivate gurmeeroogade valmistamise peaproovi.

Retseptide hulgas, mis on Dmitri Roozi loominguks, oli ka mõnusa snäki- juustuküpsise retsept. Kuna sel laupäeval istuvad paljud oma pere või sõpradega telerite ees, et üheskoos vaadata-kuulata kaasahaaravat “Eesti Laulu” finaalsaadet, siis arvasime, et just nüüd oleks kõige õigem hetk teile laisa juustuküpsise retsept snäkiideena välja pakkuda. Lihtne teha ja maitseelamus võrratu.

LAISK JUUSTUKÜPSIS

250 g jahu 

125 g Alma Eesti võid

1 muna

½ tl soola

1 tl suhkrut

40 g külma vett

1 peotäis köömneid

200 g Valio Atleet riivjuustu

Sega kõik koostisained kokku. Tõsta segu kahe küpsetuspaberi vahele ja rulli taignarulliga 5 mm paksuseks. Küpseta 180-kraadises ahjus 10 minutit. Tõsta välja ja lõika noaga parajad pikad tükid.

Valio Atleet riivjuustud

Uued Atleet riivjuustud on ideaalsed kaaslased küpsetiste, pirukate ja ahjuroogade koostises.

Vaata ka eelmist imehead Pardimaksakompveki retsepti, mis meie Gurmeekooli menüüs oli. 

Joogisoovituseks täiskasvanutele maailma rummiparemikust:

Puhas Mount Gay nauding

4 cl Mount Gay 1703 rummi, mis on segu 10–30aastastest rummidest

jää


MOUNT GAY RUM – rumm, mis leiutas rummi

Taevalikult valgete liivarandadega, erkroheliste suhkruroopõldudega, kristallselge ja läbi korallide filtreerunud allikaveega saar Barbados on rummi sünnikodu. 1703. aastal alustas Sir John Gay Alleyne rummide valmistamist Barbadose saarel. Selle ajaloolise aasta järgi on Mount Gay Rum maailma vanim rummi kaubamärk.

Meeldivaid maitse- ja muusikaelamusi!