MAKU KÖÖGITARVIKUTE ASENDAMATUD KANGELASED

MAKU KÖÖGITARVIKUTE ASENDAMATUD KANGELASED

Maku üllatab järjekordselt oma mitmekülgsusega, pakkudes laialdast kööginõudevalikut alates nugadest ja kahvlitest kuni pannideni välja. Soomlaste loodud köögitarvikute sari Maku Kitchen Life hoiab tagasihoidlikku stiili ka väljaspool oma lipulaevu – ahjuvorme, panne ning potte. Seekord tutvustame tagaliini tarbeid, mis ei saa nii palju tähelepanu, kuid on sellegipoolest köögis asendamatud abimehed. 

Alustame piparkookidest, sest teatavasti aeg lendab ja jõuluaeg on vaid lühikese lennutee kaugusel. Üks olulisematest asjadest, mis piparkoogivormide juures olla saab, on nende mitmekesisus. See on igav, kui piparkoogid on ainult südamekujulised või on laual ainult jõulukuused. Makul seda probleemi ei ole. Nende piparkoogikomplekt koosneb õiest, kellukesest, mehikesest, põssast ning vanast klassikast, südamest. Piparkoogitegu on ikka lõbusam, kui kujusid on mitu.

Maa ja taevas. Õhtu ja päev. Must ja valge. Asjad, mis on pealtnäha nii erinevad, kipuvad ikkagi käsikäes käima. Sama ka Maku soola– ja pipraveskiga. Need on kaks tarvikut, mis peavad söögilaual kohal olema ning siinsed tooted on vägagi pilkupüüdvad oma kontrastiga. Olge hoiatatud, kui naaber peaks teilt soolaveskit laenama, siis tagasi te seda ei saa.

Midagi ka anglofiilidele. Maku tootekollektsioonist leiab elegantse teekannu, mis teeb kõikidel teesõpradel tuju rõõmsaks. Teepuru või -kotid lähevad anuma keskele, kus ei ole ohtu, et nad valades tassi satuks. Kannu kese on lihtsasti eemaldatav ja pestav, mis tähendab, et lõunane Earl Grey ei anna kunagi oma maitset õhtusele Sencha’le.

Teesõpradelt Vahemere toitude armastajatele. Maku õlikann mahutab endas 500 ml külmpressitud oliiviõli. Üks sihukene võib muuta 20 inimese tavalised kuivad salatid tõelisteks kulinaarseteks saavutusteks. Sobib ideaalselt lauale panemiseks, kui on vaja külalisi võõrustada.

Lisaks on komplektis väga kihvtid kausid, mis ideaalsed hommikuse pudru või müsli serveerimiseks. Lihtsad mustrid harmoneeruvad erksate värvidega ning loovad täiusliku stiilse komplekti.

Viimaseks, mis siis, kui keegi ajab maha tassitäie rohelist teed või piisutab põrandale tilgakese oliiviõli? Lahenduse pakub Maku majapidamispaberi hoidik. Sinna käib muidugi paberirull peale, sest pelgalt metalltoruga midagi kuivatada ei anna. Paber peale ja vups, lahendus igaks ootamatuks lekkeks.

Niisiis, mida kõike Maku ei pakuks. Ei arvaks kunagi, et selliseid asju vaja on, sest suuremad tähed nagu potid ja pannid varastavad kogu tähelepanu. Kui aga neid asju ei oleks, siis oleks köök märksa tühjem koht. Uudista ise kogu tootesarja Koduekstra e-poest.