MITU PÄEVA tohib küpsetatud liha süüa?

MITU PÄEVA tohib küpsetatud liha süüa?

Suvisel ajal pole midagi mõnusamat, kui õhtuti liha või kana grillida ning hea seltskonnaga maitsvat toitu nautida, ent tihtipeale jääb üks osa lihast söömata. Tekib küsimus, kui kaua kõlbab grillitud liha süüa? Selge on see, et head liha raisku minna lasta ei tasu.

Suvisel ajal pole midagi mõnusamat kui õhtuti liha või kana grillida ning hea seltskonnaga maitsvat toitu nautida, ent tihtipeale jääb üks osa lihast söömata. Tekib küsimus, kui kaua kõlbab grillitud liha süüa? Selge on see, et head liha raisku minna lasta ei tasu.

Portaali Eat Right sõnul säilib nii küpsetatud liha kui ka kana veel mitu päeva, ent seda siis, kui säilitamise tingimused on sobilikud. Toit tuleks asetada kinnisesse karpi ning koheselt külmikusse. 

Enamasti saab liha kõlblikkust kontrollida lõhna järgi – kui lõhn on tõepoolest ebameeldiv, siis on selge, et süüa seda enam ei tohiks. Kui aga lõhn on igati lihale iseloomulik, siis tasuks meelde jätta järgnev info:

1. Küpsetatud sealiha, linnuliha, veis ja lammas säilivad kolm kuni neli päeva, kui neid külmikus kinnises karbis hoida. 

2. Küpsetatud hakkliha veiselihast või kalkunilihast säilib samuti külmikus kolm kuni neli päeva. 

3. Lahti lõigatud lihatoode ehk vorst või sink säilib keskmiselt kolm kuni viis päeva peale pakendi avamist.

Kõige olulisem on liha eraldi pakendada – kui sinna kõrvale näiteks marineeritud salatit panna, on kindel, et liha läheb kiirelt halvaks.