Reklaam sulgub sekundi pärast

ÕUES ON PIME: miks mitte köögis kokata?

On teaduslikult tõestatud, et pimedamad päevad tekitavad rohkem stressi. Ühtlasi on teada, et kokkamine on hea stressi maandaja, nii et miks mitte õhtuti peale rasket tööpäeva askeldada veidi köögis ja teha midagi mõnusat tervele perele.

Koogi küpsetamine ei pea piirduma vaid tähtpäevadega. Jah, mugavam on minna poodi ja osta juba valmis olev tort või koogikesed, aga ise tehtud on ju siiski hästi tehtud.

Patisse köögitarvikud, mida nende kasutajad peavad väga usaldusväärseteks ja paindlikeks, sobivad ilusti sulle abilisteks kööki. Ümmarguse koogi tegemiseks võid kasutada sirge või lainelise äärega koogivormi. Olemas on ka pikliku kujuga vorm, mida saad kasutada ka maheda keeksi tegemiseks. Vala aga tainas sisse ja pane ahju. Hiljem, kui koogipõhi on olemas, saad perega kaunistada kooki vastavalt oma kujutlusvõimele. Soovitus: laste kujutlusvõimel pole piire! Kord kuus võid süüa ka kummikommi-šokolaadi-vahukoore-martsipanitorti.

Kui sa ei soovi või pole aega nii suureks kokkamiseks, siis äkki on tänapäeval populaarseks saanud muffinid just need, mis sulle huvi pakuvad. Hommikul, kohvi kõrvale, on igati mõnus mõni muffin ära nosida. Muffinite küpsetamine on tehtud eriti mugavaks, sest poed müüvad spetsiaalseid muffinijahusid, kuhu lisa vaid vesi peale, sega ja pane vastavasse vormi ning lükka aga ahju. Tihti, kui kasutada pabervormikesi, jääb paber muffini külge ja jube tüütu on seda sealt lahti koorida. Koduekstra pakub vastavat silikoonist minimuffinite vormi, millega on väga hõlbus endale lauale väikesed kiusatused tekitada. 

Eestlased võib-olla ei ole muffinitega nii sina-sõbrad kui võiksid, aga kõik me oleme tuttavad mõnusate “vanaemalike” küpsistega. Suureks saades tahame aeg-ajalt tagasi seda lapsepõlve maitseelamust. Võimalus on ju alati ise oma kätt proovida nende küpsetamisel. Tee oma lemmikretsepti põhjal tainas valmis ja vala see ilusti vormi. On olemas nii ringi- kui ka tähekujulisi vorme, kuid ka spetsiaalsed vahetatavate kujundite omi. Jõulud on siiski lähenemas ja juba võib hakata harjutama erinevate kujundite vormimisega nii laste kui kaasaga. Pane küpsetusmatile veidike jahu, pane eelvalmistatud tainas matile ja hakka aga rullima. Kui seda sorti küpsiste tegemine pole sinu jaoks, siis võid alati kasutada küpsisepressi. Lihtsalt pane tainas tarvikusse ja hakka pressima. 

Üllata end, proovi midagi uut! Sa ei tea kunagi, võib-olla on pagaritooted need, mis on just sinule mõeldud. Kokka, kujunda, maiusta, kasvõi laula köögis, aga naudi seda aega, mis sa seal veedad nendel pimedatel õhtutel.

 

 

 

[gallery ids="1884466,1884473,1884480,1884487,1884492,1884500,1884507,1884513"]