PÄIKESELINE GURMEEKOOL VOL3: Lillkapsa-kartulipüree ahjusuupiste juustu teki all

Buduaari gurmeekoolide korraldamise idee sündis sellest, et kodudes igapäevaroogi valmistades sooviksime pakkuda nii endale kui ka perele ikka häid ja vaheldusrikkaid maitseid, kuid aeg-ajalt saavad lihtsalt kõik mõtted otsa. Nii olemegi iga väikese vaheaja tagant ühendust võtnud oma ala proffidest kokkadega, kaasa võtnud kaupluste riiulitelt ostukorvi potsatavad koostisained ning palunud meile neist välja pakkuda uusi maitseid kodugurmeeks. 

Kevadise gurmeekooli retseptide autor on Eerik Kallas Kadrioru veerel asuvast armsast ja romantilisest restoranist Musita. Meie sooviks olid vitamiinirikkad argiroad ja selleks kaasasime Härmavili poolt kaupluste sügavkülmalettidest leitavad köögiviljasegud. Luksusliku lisa andis toidule rootsimaine kuninglik juust Västerbottensost, mille tõid meile kaasa Semu mahlade perefirma esindajad. Nimelt toovad nad seda juustu Eesti kaubandusse kaasa Rootsist siis, kui nad oma astelpaju- ja muid mahlasid rootslastele müügiks viivad. 

LILLKAPSA-KARTULIPÜREE AHJUSUUPISTE JUUSTU TEKI ALL

4 inimesele

Kartulipüree:

400 g Laura kartulit

20 g võid

50 ml piima

30 g sibulat

soola

 

Kate: 

280 g Härmavili külmutatud lillkapsast

80 g Västerbottensost juustu

karrit

Valmistamine:

Tõsta koorega kartulid 20 minutiks ahju küpsema. Võta koortest sisu välja ja tambi katki. Lisa piim ja võis praetud sibul. Tambi puder läbi ja klopi pehmeks püreeks.

Tõsta Härmavili külmutatud lillkapsas eelnevalt 10 minutiks sulama. Seejärel maitsesta karri ja soolaga. Pane kartulipüree vormi põhja, tõsta peale maitsestatud lillkapsas ja riivi peale Västerbottensost juustu. Küpseta 180-kraadises ahjus 10 minutit. Serveeri koriandriga.

Soovitus: 

Järgmine kord, kui poodi lähed ja Härmavilja külmutatud köögivilju ostad, siis vaata üle ka nende FB leht, sest neil on seal pidevalt toimumas erinevaid toredaid mänge ja kampaaniaid.

Hetkel märkasime, et on aktiivne üleskutse, et registreeri ostutšekk lehel http://www.balbiinopromo.ee, sest on võimalik võita palju põnevaid auhindu!