PEOTÄIS SPINATIT PÄEVAS paneb kehakaalu kukkuma!?

2 kommentaari
PEOTÄIS SPINATIT PÄEVAS paneb kehakaalu kukkuma!?

Spinat on kõrgelt hinnatud tumeroheline köögivili, mille lehed sisaldavad hämmastavates kogustes kõikvõimalikke vitamiine, mineraalaineid ja taimseid valke. Kuid miks spinatit siis täpsemalt sööma peaks ja millist kasu sinu organism sellest saab?

Spinat on kõrgelt hinnatud tumeroheline köögivili, mille lehed sisaldavad hämmastavates kogustes kõikvõimalikke vitamiine, mineraalaineid ja taimseid valke. Kuid miks spinatit siis täpsemalt sööma peaks ja millist kasu sinu organism sellest saab?

Allpool on välja toodud spinati kaheksa imelist kasutegurit. Süües iga päev peotäie spinatit, teed sa oma kehale väärtusliku kingituse ja loomulikult aitab see ka kaalust alla võtta!

1. Tugevam veri

Spinat sisaldab väga suures koguses mineraalaineid – rauda, joodi, kaaliumit. Tänu sellele tugevdab spinat verd, soodustab vereloomeelundite tegevust ning aitab reguleerida kilpnäärmetalitlust. Rauasisalduse poolest ületavad spinatit vaid petersellilehed.

2. Lapse areng

Tänu kõrgele kaltsiumi- ja fosforisisaldusele mõjub spinat hästi ka noore organismi arengule ning seetõttu peaksid ka lapsed spinatit regulaarselt tarbima.

3. Kiirem ainevahetus ja puhas seedesüsteem

Spinat mõjub hästi ka seedesüsteemile! Nimelt leidub selles ohtralt kiudaineid, mis soodustavad seedetrakti tööd ja aitavad organismist toksiine välja viia. Kiudained teevad organismi puhtaks – soolestiku seintele kinnitunud jääkained tulevad lahti ning kiudained toimetavad need organismist välja.

4. Tugeva südame terviseks

Spinat on kasulik ka südame tervisele! Nimelt sisaldavad spinatis leiduvad valgud komponente, mis takistavad veresoontel ahenemist, mis omakorda hoiab ka vererõhu kontrolli all. Lisaks sisaldab see luteiini, mis ennetab kolesterooli tõusu.

5. Neutraliseerib naatriumi kahjulikku mõju sinu kehas

Spinat neutraliseerib naatriumi mõju – kui sa tarbid sageli liiga soolaseid toite, siis peaksid kindlasti ka spinatit sööma. Spinat sisaldab suures koguses kaaliumit, mis neutraliseerib naatriumi kahjulikku mõju organismile – tavalise lauasoolaga maitsestatud poetoidud sisaldavad vahel isegi ohtlikes kogustes naatriumit. 

6. Terved ja tugevad luud

Spinat hoiab ka luud tervena ja ennetab verejooksu. Nimelt leidub spinatis ohtralt K-vitamiini, mis vastutab vere hüübimise eest. Tänu sellele, et spinatis leidub ohtralt mineraalaineid (fosfor, vask, tsink, mangaan ja magneesium) hoiab selle söömine luud tugevate ja tervetena ning ennetab osteoporoosi teket.

7. Parem tervis, vähem haigusi

Spinat hoiab sind tervena – tegu on tõelise immuunsüsteemi tugevdajaga. Spinat sisaldab märkimisväärses koguses A-, C-, E-, D- ja B-vitamiine, mida on organismil vaja, et toota immuunrakke. Vitamiinipuuduse käes vaevlev inimene jääb väga kergelt haigeks!

8. Saledam figuur ja madalam rasvaprotsent

Spinat aitab ka neid, kes soovivad kaalust alla võtta – nimelt sisaldab see väga vähe kaloreid, ent seejuures on tegu toitainega, mis on väga kõrge toitaineväärtusega.

Allikas: mindbodygreen.com