RETSEPT! 150 KALORI MAGUSTOIT, mis kiirendab rasvapõletust

RETSEPT! 150 KALORI MAGUSTOIT, mis kiirendab rasvapõletust

Kes ütles, et magustoitu tuleks kauni figuuri nimel vältida, sest see teeb paksuks sisaldades ohtralt rasva ja suhkruid – jah, vahel on see tõepoolest nii, ent tegelikult on alati võimalik leida ka tervislikum alternatiiv. Ka magustoit võib olla kasulik ning sisaldada väärtuslikke toitaineid olles samal ajal tõeliselt maitsev!

Kes ütles, et magustoitu tuleks kauni figuuri nimel vältida, sest see teeb paksuks, sisaldades ohtralt rasva ja suhkruid? Jah, vahel on see tõepoolest nii, ent tegelikult on alati võimalik leida ka tervislikum alternatiiv. Ka magustoit võib olla kasulik ning sisaldada väärtuslikke toitaineid, olles samal ajal tõeliselt maitsev!

Parimad magustoidud valmivad lihtsalt ning koostisosade nimekiri on lühike – kvaliteetne tooraine mängib antud juhul väga suurt rolli! 

Allpool on välja toodud naudinguline magustoiduretsept, mis sisaldab aeglaselt imenduvaid süsivesikuid, kiudaineid ning probiootikume – tegu on kooslusega, mis paneb ainevahetuse kiiremini käima ning tänu sellele suudab organism ka tõhusamalt rasva põletada. Ja kindlasti on paljudele meelepärane fakt, et antud magustoit annab vaid 150 kalorit! 

Kreeka jogurtit valides tuleks eelistada madala rasvasisaldusega toodet, mis annab 100 grammi kohta vähem kui 70 kalorit!

Mango-jogurtikreem kaneeli, röstitud kaerahelveste ja chia-seemnetega:

Vaja läheb (ühele):

100 grammi mangopüreed
100 grammi Kreeka jogurtit
1 tl chia-seemneid
1 sl röstitud kaerahelbeid
kaneeli

Tee nii: 

Sega omavahel mangopüree ja Kreeka jogurt, lisa chia-seemned ning sega veel kõik korralikult läbi. Aseta pooleks tunniks külmikusse ning kui chia-seemned on jõudnud paisuda, lisa röstitud kaerahelbed ja maitsesta kaneeliga. Soovi korral võid magustoidu enne söömist ka 15 minutiks sügavkülma asetada – nii saad jäätiselaadse maiuse.

Chia-seemned sisaldavad märkimisväärses koguses väärtuslikke kiudaineid, häid rasvu, valke ning aeglaselt imenduvaid süsivesikuid. Kaerahelbed on samuti kiudainerikkad ning täidavad korralikult kõhtu. 

Mangopüree on ideaalne magustaja, lisades magustoidule vitamiine, ning Kreeka jogurt on oluline valguallikas, olles samal ajal pungil probiootikumidest, mis korrastavad seedetegevust.

Sarnased artiklid