RETSEPT: INGA LUNGE imemaitsev virsiku-kohupiimakook

"Kuna elame väga tempokat elu, siis sööme igal võimalusel kõik koos suure laua taga meelsamini kodus kui väljas," ütleb näitlejanna Inga Lunge. "Siit ka põhjus, miks mulle meeldib vabadel päevadel oma perele küpsetada. Meie pere üheks kindlaks lemmikkoogiks on virsiku-kohupiimakook, mida on väga lihtne valmistada ja tulemuseski ei pea kunagi pettuma."

 


“Kuna elame väga tempokat elu, siis sööme igal võimalusel kõik koos suure laua taga meelsamini kodus kui väljas,” ütleb näitlejanna Inga Lunge, kes jagas meiega oma lemmikut – virsiku-kohupiimakoogi retsepti.

“Siit ka põhjus, miks mulle meeldib vabadel päevadel oma perele küpsetada. Meie pere üheks kindlaks lemmikkoogiks on virsiku-kohupiimakook, mida on väga lihtne valmistada ja tulemuseski ei pea kunagi pettuma,” räägib Inga, kes kokkab sageli koos lastega.

Nii, nagu meestel teevad kodutööd lihtsamaks erinevad kasulikud tööriistad, nii hindan ka mina köögis professionaalseid tooteid. Tescoma küpsetamistarvikud teevad küpsetamise ülimalt mugavaks. Nende sortimendis oleval klaasist küpsetusvormil on all kummist jalakesed, mis ühtpidi kaitsevad pinda, kuhu ma selle asetan, kuuma eest, samas ei lase vormil kuhugi libiseda.

 

 

Kui peres on väikeseid lapsi, on hea ja praktiline panna suhkur suhkrudosaatorisse. Nii ei ole karta, et keegi suhkrukutoosi ümber ajab või korraga liiga palju suhkrut kätte saab. Samuti ei juhtu seda, et keegi niiske lusika suhkrutoosi paneb.

Nii nagu ilmselt igas peres, kuuluvad ka meie pere jõulutraditsioonide hulka piparkoogid. Kõige vahvam on see, kui saame neid koos meisterdada. Seekord tegime piparkoogirongi.

Mulle on alati tundunud erinevad piparkoogiehitised väga vahvad, kuid samas liiga keerulised, et neid ise valmistada. Pean tunnistama, et selle rongi tegemine oli küll vaid suur lust ja poeg nautis meisterdamist pea sama palju kui Legode kokkupanemist. Juhendid on lihtsad ja arusaadavad. Kokkupanemine lapsemäng. Kuna Nora on veel päris pisike, siis tema hooleks jäi koos minuga rongi kaunistamine – ikka nii, et natuke glasuuri rongile ja natuke näpuotsaga suhu. Ja tõsi ta on – selline koos meisterdatud rong maitseb ikka hulga paremini kui poest ostetud piparkoogid.  

 

    

Inga virsiku-kohupiimakook

PÕHI:

150 g võid
1 muna
1 dl suhkrut
3 dl jahu
1 tl küpsetuspulbrit

KATE:

400 g kohupiimapastat
100 g hapukoort
1 dl suhkrut
1 tl vaniljesuhkrut
peale poolikud virsikud

Küpseta 40 minutit 180-kraadises ahjus.

   

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar talv 2015

Buduaar.ee