Sire – sai, mis aitab hoida keha saledana! Retseptid

Sire – sai, mis aitab hoida keha saledana! Retseptid

  Eesti Pagar tõi jaanuarikuus turule täiesti innovatiivse saiatoote  – 70% vähendatud süsivesikutesisaldusega mitmeviljasaia Sire!
Mitmeviljasai Sire on pealtnäha ja maitseltki nagu tavaline sai, kuid vähendatud on teravilja osakaalu ning lisatud muna, õli ja seemneid. Nii vähenes saias süsivesikutesisaldus ning tõusis valgu- ja rasva-sisaldus.
 

Eesti Pagar tõi jaanuarikuus turule täiesti innovatiivse saiatoote  – 70% vähendatud süsivesikutesisaldusega mitmeviljasaia Sire!
Mitmeviljasai Sire on pealtnäha ja maitseltki nagu tavaline sai, kuid vähendatud on teravilja osakaalu ning lisatud muna, õli ja seemneid. Nii vähenes saias süsivesikutesisaldus ning tõusis valgu- ja rasvasisaldus.

Novaatorliku saiatoote loomisele julgustas Eesti Pagarit inmeste hulgas üha levinum teadlik tervisliku toitumise trend, mille puhul välditakse liigsete rafineeritud süsivesikute (suhkur, jahu, siirup) tarbimist. Sire sai ongi loodud just teadlikele inimestele, kes ei soovi oma toidusedelisse eriti süsivesikuid ning seetõttu jätavad tihti oma menüüst saia- ja leivatooted välja. Nüüd on neil võimalus süüa ka teraviljatoodet, milles on vähendatud süsivesikuid 70% võrreldes tavalise saiaga.

Lisaks vähendatud süsivesikutele sisaldab Sire rikkalikult kiudaineid, linaseemneid ja päevalilleseemneid ning eraldi on lisatud väga kõrge kiudainesisaldusega õuna- ja nisukiudu.
Rasvainena on saias kasutatud tervislikku rapsiõli, sest just rapsiõlis on omega3 ja omega6 rasvhapped ideaalses vahekorras, tänu millele on meie organismil neid kerge omandada.
Madala süsivesikutesisalduse tõttu võib Sire saia julgelt soovitada kaalu jälgivatele inimestele, spordilembeliste inimeste menüüsse sobib Sire ennekõike oma kõrge valgusisalduse poolest.

 

SIREst saab parima maitseelamuse, kui järgida lihtsat põhitõde: kõik retseptis olevad komponendid oleksid minimaalse süsivesikutesisaldusega ja sisaldaksid rohkelt valku (juust, sink, kanamuna, kala jne).
Järeleproovitud ning tõeliselt maitsvad retseptid Sire saiaga.