SUUREPÄRANE UUDIS neile, kes palju kohvi armastavad juua

SUUREPÄRANE UUDIS neile, kes palju kohvi armastavad juua

Kohvi on paljude jaoks asendamatu osa nii hommikust, lõunast kui ka isegi õhtust ning sellest loobuda ei tahaks kohe kuidagi. Paraku on kohvi joomist seostatud ka vedelikupuudusega ehk siis teisisõnu need, kes iga päev joovad kohvi, võivad vedelikupuuduse käes kannatada ja see on organismile üsnagi kurb uudis. Õnneks selgus nüüd, et see väide ei vasta tõele!

Kohv on paljude jaoks asendamatu osa nii hommikust, lõunast kui ka isegi õhtust ning sellest loobuda ei tahaks kohe kuidagi. Paraku on kohvi joomist seostatud ka vedelikupuudusega ehk siis teisisõnu need, kes iga päev kohvi joovad, võivad vedelikupuuduse käes kannatada ja see on organismile üsnagi kurb uudis. Õnneks selgus nüüd, et see väide ei vasta tõele!

Hiljutise uuringu käigus selgus, et isegi inimesed, kes päevas neli tassi musta kohvi joovad, ei kannata vedelikupuuduse käes, kui nad tarbivad piisavas koguses tavalist vett! Kohvi mõjub küll diureetikumina, ent sellel ei ole halba kõrvalmõju – seni, kuni sa tarbid vett, on kõik korras.

Täpselt nii nagu kohv, mõjub ka tee joomine diureetikumina ning see tähendab lihtsalt seda, et keha ei hoia vedelikku kinni ja sa käid sagedamini tualetis. 

Seega kohvisõbrad võivad oma lemmikjooki rõõmsalt edasi nautida ning muidugi ei tasu unustada ka seda, et vee joomine on siiski kõige olulisem.

Allikas: Youbeauty.com