TAHAD KAALUST ALLA VÕTTA: asenda suhkur selle ainega!

TAHAD KAALUST ALLA VÕTTA: asenda suhkur selle ainega!

Valge suhkur kannab rahva seas nime “valge surm” ning see pole sugugi asjata. Tegu on toitainevaese tehnoloogilise töötlemise tulemusel saadud jääkproduktiga, mis põhjustab lisaks ülekilodele ka mitmeid teisigi haigusi. Ideaalis võiks valge suhkru tarbimist piirata kuni nulli lähedani ning asendada see kasuliku meega või hoopis lucuma pulbriga!

Valge suhkur kannab rahva seas nime “valge surm” ning see pole sugugi asjata. Tegu on toitainevaese tehnoloogilise töötlemise tulemusel saadud jääkproduktiga, mis põhjustab lisaks ülekilodele ka mitmeid teisigi haigusi. Ideaalis võiks valge suhkru tarbimist piirata kuni nulli lähedale ning asendada see kasuliku mee või hoopis lucuma-pulbriga!

Mis asi on lucuma-pulber?

Tegu on naturaalse magustajaga, mida valmistatakse Peruus kasvavate samanimeliste puuviljade kuivatatud viljalihast. Kodumaal kutsutakse seda ka “inkade kullaks”, sest tegu on tõeliselt väärtusliku ainega, mis sisaldab hulgaliselt vitamiine ja mineraalaineid ning lisaks veel märkimisväärses koguses valke, kiudaineid ja häid suhkruid. Lucuma-pulber maitseb karamelliselt ning sobib ideaalselt nii putrudele, jookidele, smuutidele, kastmetele kui ka teistele roogadele, mis magustamist vajavad. Seda võib lisada ka kodus valmistatud jäätistele.

Rääkides lucuma-pulbri kasulikkusest, tasub kindlasti mainida selle suurt vitamiinide ja mineraalainete sisaldust: A, B1, B2, B3, ja B5, beetakaroteen, raud, fosfor, kaltsium, kaalium. Suhkrutest sisaldab see glükoosi, sahharoosi ja fruktoosi ning on märkimisväärselt madala glükeemilise indeksiga, mis omakorda tähendab, et see sobib ideaalselt ka diabeetikutele suhkru asendajaks.

Lucuma sisaldab ka suures koguses kiudaineid, mis korrastavad seedimist ning tänu kõrgele mineraalainete- ja vitamiinidesisaldusele tugevdab selle tarbimine ka immuunsüsteemi.

Rasvu see aine praktiliselt ei sisaldagi ning süsivesikud, mis lucuma-pulbris leiduvad, on aeglaselt imenduvad, seega aitab see ka vererõhku kontrolli all hoida. Seda võivad julgelt tarbida ka lapsed ning sportlaste seas on tegu üsnagi populaarse tootega.

Et tegu on loodusliku ainega, siis ei ole selle tarvitamisel otseseid piiranguid – kõrvanähtusid ei ilmne. Küll aga tasub seda siiski mõistlikus koguses tarbida, sest tegelikult tuleb kõike mõistlikus koguses tarbida.

100 grammis lucuma-pulbris on: 360 kilokalorit, ligikaudu 6 grammi valke, 57,3 grammi süsivesikuid ning 31,5 grammi suhkruid, vaid 1 gramm rasvasid ning lausa 26 grammi kiudaineid.

Allikas: health.com