TALLINNA VANALINNA TOIDUFESTIVALI maitsenaudingud ootavad!

TALLINNA VANALINNA TOIDUFESTIVALI maitsenaudingud ootavad!

22. veebruaril algas Tallinna Vanalinna Toidufestival, mille raames viis peakokka loovad viie nädala jooksul viiest kodumaisest toorainest unustamatuid maitsenaudinguid. 

22. veebruaril algas Tallinna Vanalinna Toidufestival, mille raames viis peakokka loovad viie nädala jooksul viiest kodumaisest toorainest unustamatuid maitsenaudinguid. Iga nädal esitab ühe restorani peakokk teistele väljakutseks ühe tooraine, millest tuleb valmistada midagi omanäoliselt erilist.

Kuigi peakokkade kulinaarne lahing on sõbralik, võtavad kokad väljakutset tõsiselt – kõik festivalikülastajad võivad kindlad olla, et iga festivalil valmiv roog on ainulaadne tipprestorani vääriline elamus! Millega peakokad Vanalinna Toidufestivalil üllatavad? 

Keskaegse gurmeerestorani Olde Hansa spetsialiteet on metsloomaliha. Peakokk Emmanuel Wille leiab, et metsloomaliha on nõudlik tooraine, sest kokk ei või kunagi päris kindel, millise eluviisiga ja millises vanuses loom temani jõuab. Samas mõjutavad sellised tooraine omadused roa tekstuuri ja maitset. Ta lisab, et metsloomaliha on väljakutse ka kogenud kokale ning et ta ootab huviga, mida teised kokad tema valitud hirvelihast festivali esimesel nädalal valmistavad.

Kaerajaani peakokk Jaak Hiibus leiab, et õrnalt praetud vasikamaks on õigete lisanditega imemaitsev, kuid kahjuks ei väärtustata maksa toorainena piisavalt. Näitamaks, et maksast saab ka enamat kui vaid pasteeti, valis Kaerajaani peakokk vasikamaksa Vanalinna Toidufestivali teise nädala menüüsse. Hiibus ise hindab oma loomingus puhtaid ja selgeid maitseid ning tehnikaid, mis lasevad kvaliteetse tooraine parimatel omadustel esile tõusta. 

Dominicu peakokk Allar Oeselg on Saaremaalt pärit ning terve lapsepõlve veetnud mere ääres. Seega pole ime, et ta ka Vanalinna Toidufestivalile valis tooraineks justnimelt kala – tuurakala. Eesti on rikas kalaliikide poolest ning kuna kala on ka väga maitsev ja kasulik, võiks kohalikku kala kindlasti julgemalt toiduks tarvitada. Väikese saladuskatte all reedab Oeselg, et festivali raames on tal plaanis kombineerida hõrku tuurakala pähklise maapirniga. Oeselg tunneb kala läbi ja lõhki ning teab suurepäraselt, millised maitsed teevad kalaroa tõeliselt meeldejäävaks naudinguks. Vanalinna Toidufestivali kolmandal nädalal selgub, mida suudavad tuurakalast valmistada teised kokad!

Vutt on Cru peakoka trumpkaart. Või vähemalt üks neist. Just sellest maitsvast toorainest valmistatud roaga esindas Dmitri Haljukov Eestit rahvusvahelisel Bocuse d’Or võistlusel. Kuna Cru peakokk tunneb vuti omadusi ja erinevaid maitsenüansse suurepäraselt, saab Cru vutiroa ületrumpamine olema teistele kokkadele neljandal festivalinädalal tõeline väljakutse. 

 

Restoranis Magus Auk toimetab peakokk Juuso Penttinen, kes valis tooraineks vasikapõse. Vasikapõsk on tuntud pigem kui odav tooraine, kuid korralikult hautades saab sellest suussulav maitsenauding. Vasikapõse valmistamisele saab läheneda väga loominguliselt, sest pikalt küpsedes muutub tooraine tekstuur ning vasikapõske põimuvad kõiksugu eri maitsed. Kuna Penttinen ei armasta igavaid roogasid, siis just seetõttu valis ta Vanalinna Toidufestivali viienda nädala tooraineks vasikapõse.

Tallinna Vanalinna Toidufestival kestab 22. veebruarist 27. märtsini. Kuna iga algav nädal toob fookusesse uue tooraine ning kõik peakokad valmistavad sellest uue meistriteose, tasub festivali külastada kindlasti rohkem kui korra või paar! 

Rohkem infot Vanalinna Toidufestivali kohta leiad festivali Facebooki lehelt SIIT. Oma hääle lemmikroa või -peakoka poolt saad jätta aadressile retseptisahtel.ee.

Ootame kõiki nautima kordumatuid maitseelamusi imekaunis Tallinna vanalinnas!

Vaata ka reklaamvideot: