The Famous Grouse kavatseb purustada maailmarekordi maailma suurima viskipudeliga

The Famous Grouse kavatseb purustada maailmarekordi maailma suurima viskipudeliga

The Famous Grouse kavatseb purustada Guinnessi maailmarekordi, tootes maailma suurima viskipudeli.  

Viskibränd The Famous Grouse kavatseb purustada Guinnessi maailmarekordi, tootes maailma suurima viskipudeli.

The Famous Grouse püüab võtta rekordiau praeguselt rekordiomanikult Jack Danielsilt, kelle 184-liitrine pudel eelmisel aastal Guinnessi Rekordite raamatusse kanti. Praegu loodav hiiglaslik pudel mahutab 200 liitrit viskit, mis võrdub 5000 viskiklaasiga. Pudelil on muljetavaldav kõrgus – viis jalga ja viis tolli (ca 165 cm). See muljetavaldav veerandtonnine pudel on kujult täpne koopia The Famous Grouse originaalpudelist. 

12. august on viskibrändi jaoks oluline kuupäev, sest just sellel päeval 1905. aastal nimetas margi asutaja Matthew Gloag selle ümber – bränd sai nimeks The Famous Grouse. Sel aastal tähistatakse viskibrändi 107. sünnipäeva ja „The Famous Grouse Experience“ toimub juba 10. aastat Glenturreti viskikojas, mis on Šotimaa vanim ja külastatavaim töötav viskikoda. 

The Famous Grouse direktor Glen Gribbon kommenteeris: „Me tähistame sünnipäeva igal aastal, aga sel suvel tahtsime seda suuremalt ja uhkemalt teha. Šotimaa lemmikviskina mõtlesime, et proovime rekordi tuua šoti viski kodumaale.“

„Loodame, et 12. augustil tuleb palju inimesi seda meiega koos tähistama. Üritusel toimub palju huvitavat kogu perele ja ma olen kindel, et külastajad näevad ka uue maailmarekordi sündi.“

12. augustil on kohal ka ametlik Guinnessi maailmarekordi hindaja, kes registreerib rekordi purustamise, kui see õnnestub. Seejärel paigutatakse pudel The Famous Grouse Experience viskikeskusesse külastajatele vaatamiseks välja. 

The Famous Grouse valis oma partneriks firma BOMMA, ekspert-klaasitootjad Tšehhist, sest nemad on ainsad, kes suudavad viskimargi tohutu suure pudeli tellimuse täita. Pudel tuuakse viskimargi sünnipäevaks Prahast Šotimaale. 

Nautige viskit vastutustundlikult!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist!

 

Lisainfo Eesti turul:

AS Tridens