TIPPKOKKADEGA EFEKTNE KOKKAMINE NEFF köögis. GALERII!

TIPPKOKKADEGA EFEKTNE KOKKAMINE NEFF köögis. GALERII!

Ühel töisel argipäeval saabus Buduaari postkasti salapära täis kiri: “Olete oodatud liituma meie esimese sõprade õhtusöögiga NEFFi köögis. Alguses valmistame ühiselt road ning seejärel naudime kolmekäigulist õhtusööki.” Kutsujateks olid Eesti kulinaariamaailmas  nimekad peakokad Priit Toomits ja Andrus Laaniste. Enda saabumisest aga paluti teada anda NEFFi köögi esindajale. 

Tõsi, et selline kutse oli meelitav, sest teades, kui hinnatud on eelnimetatud kokkade aeg, siis peab see olema äärmiselt põnev ja silmaringi laiendav kooskokkamine. Google aitas küll veidike NEFFi köögi osas, aga ei leidnud siiski üles sellist äri nagu Academic Food Lab, kus Toomits ja Laaniste end toimetama on seadnud. Niisiis helistasime kutsujale, et eelseisva ürituse osas rohkem selgust saada.

NEFF on Eestis

NEFF on veidi üle 140 aasta tagasi Saksamaal loodud kodukasutajatele mõeldud köögitehnika bränd, millesse on sakslastest veelgi enam kiindunud britid. Seda on näidanud müüginumbrite analüüs, edestades kodurahvast, ning kolmandana hindavad NEFFi kõrgelt prantslased.

Mis on selle brändi puhul kasutajatele oluliseks saanud, on see, et nad on pidevalt veidi ajast ees. Tänane brändi ainukordsus seisneb näiteks meie arvates erilises Slide&Hide ehk peituvas ahjuukses, mis kaob täielikult ahju alla peitu. See innovaatiline detail on saanud kirglike kokkade, kes vajavad köögis liikumisruumi, absoluutseks lemmikuks.

Lisaks on NEFFi ahjudel hiilgav valgustus, mis võimaldab näha ahju kõiki tasandeid, olenemata sellest, kas valmistatakse roogi ühel või neljal tasandil korraga. NEFFi tehnika peidab endas palju muudki ning just sellepärast vahetasidki Academic Food Lab kokad Toomits ja Laaniste varasema köögitehnika NEFFi vastu välja.

Academic Food Lab-i ja NEFFi sõprussuhe 

Tänaseks on Priit Toomits ja Andrus Laaniste oma personaalseid kulinaariaüritusi Academic Food Lab-is teinud juba kaks aastat. Ühegi teise tipprestorani köögiga nad endi sõnul enam seotud ei ole. Erilist reklaami nad vajanud ei ole, sest tegemist on jätkuvalt. NEFFi tehnika jõudis nende kööki tänu aknale koputamisele. Nimelt asub nende privaatköök Rävala puiesteel Tallinna Ülikooli Teadusraamatukogu kõrval ja nii, et nende akendest näeb kenasti sealseid toimetusi iga inimene, kes on parasjagu raamatukogu ukse läheduses. Nii viiski see uudishimulik aknale koputus kokku NEFFi Eesti turundusalase esindaja ja selle gurmeeõhtu juhendajad. 

Võrratu gurmeelooming

NEFF eesmärgiks on innustada inimesi nautima toidutegemist, ja seda soovitavalt heade sõprade seltskonnas. 31. mail toimuski esimene gurmeeüritus, mis tegi alguse kirglikele kokandusõhtutele, mis hakkavad nüüdsest toimuma aastaringselt. 

Saabunud külalised jagati kolme toiduvalmistamise rühma, mida juhendas lisaks Priit Toomitsale ja Andrus Laanistele ka auhinnatud Norra tippkokk Øyvind Mebostad. Inspireerivast kulinaariarännakust võtsid teiste seas osa modell ja restoranipidaja Beatrice, räppar Reket ja toitumisnõustaja Erik Orgu. Retsepte me siinkohal ei avalda, sest uskuge, ilma kogenud juhendajata suudaks neid järele teha vaid mõni imelise andega gurmeehing. Küll aga jagame roogade puhul veidi oma emotsiooni. 

Eelroog: kevadköögiviljade pier

Tegemist oli peenraga, mis oli valmistatud erinevatest leibadest ja kitsepiimajogurtist ning paljudest maitsestajatest. Peenral kasvasid beebiköögiviljad ning peenras olevad kivid olid valmistatud pardilihast. Kuid ka taldrikul looklesid elus ussikesed, mis pakkusid julgetele puhast valgudoosi. 

Pearoog: Surf ‘n’ turf NEFFi stiilis

Selles roas oli palju maitsekooslusi alates veisekintsust, Kamtšatka kuningkrabist, palju erinevaid ja erinevalt maitsestatud köögivilju kuni maitsetipu -kastmeni. 

 

Dessert: kakaobiskviidi-crème anglaise‘i „kook“ tonkaubade ja kalvadosega

Desserdis märkasid silm ja maitsemeel põletatud sefiiri, kakaobiskviiti, mis oli kaetud šokolaadi ja crème anglaise‘iga. Kaunistuseks palju hõrke, kauneid ja säravaid elemente. 

Oli võrratu õhtupoolik!

NEFF köögitehnikaga saab tutvuda Neff eesti kodulehelt SIIT

Vaata ka kokkamiseürituse meeleolukat galeriid!

Krista Maldur