Xanté- jook, mis ei sarnane ühegi teisega

Veebruaris aset leidva “Buduaari lemmik 2013” auhinnatseremoonia degustatsioonilaudu on katmas üks väga unikaalne jook, mille maitse ei sarnane ühegi teise alkohoolse joogiga. Altia Eesti kostitab kõiki külalisi ainulaadse ja hõrgu Xanté likööriga.


Xanté-The Unique Temptation of Peras and Cognac.

Xanté segatakse salajase retsepti järgi kolmest erinevast noorest konjakist, mis on pärit otse Cognaci maakonna südamest Lõuna-Prantsusmaalt. Segu hoitakse neli aastat Prantsuse Limousine’i tammepuidust tünnides, mis toob alkoholis esile rikkaliku merevaigukarva värvi ning vürtsika vanilli ja pirni lõhna. Unikaalseks muudab Xanté aga vanades flaami aedades kasvanud küpsete Durondeau pirnide magus maitse.

Kogu selle ainulaadse joogi maitse loomingulisus ja uudsus on ühendatud käsitöötunnetusega, mis on pärandatud läbi nelja liköörimeistrite põlvkonna.

Leidsin toreda ingliskeelse sissekande ühelt kokteiliblogijat SIIT. Uudishimu on minust võitu saanud ja plaanin veel enne auhinnatseremoonia üritust Xanté maitse ära mekkida ja siin “Kokakunst” rubriigis kokteilieretsepte Xantést avaldada.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Krista Maldur