Kristi: … ja need tossud on nii kerged, nagu oleks paljajalu

Kristi: … ja need tossud on nii kerged, nagu oleks paljajalu

Kui rääkida riietest, eriti treeningriietest, mis on täna minu teemas päevakohane, siis arvan, et õigetel riietel on trennis väga oluline koht. Loogiline ja ei midagi üllatavat! Aga … tahan eelkõige öelda, et riided peaksid trennis olema mugavad ja võimaldama liigutamist ning nauditavat liikumist. Oleks ju hullusti, kui kumm pigistaks ja tunneks ennast riietes nagu viiner kiles. Seljas olevast aga veelgi olulisemaks on jalas olev. Jutt on siis treeningjalatsitest.
 

Kui rääkida riietest, eriti treeningriietest, mis on täna minu teemas päevakohane, siis arvan, et õigetel riietel on trennis väga oluline koht. Loogiline ja ei midagi üllatavat! Aga… tahan eelkõige öelda, et riided peaksid trennis olema mugavad ja võimaldama liigutamist ning nauditavat liikumist. Oleks ju hullusti, kui kumm pigistaks ja tunneks ennast riietes nagu viiner kiles. Seljas olevast aga veelgi olulisemaks on jalas olev. Jutt on siis treeningjalatsitest.

Ja teate, ma olin päris keerulises olukorras, sest tossud, mis mul kodus olemas, on täiesti ajast ja arust ning „juustudeks“ käidud. Need ei kõlba jala otsa tänavale minnes, veel vähem CitySpa‘sse. Läksin siis poodi, et vaadata, milliseid treeningjalatseid pakutakse. Oeh! Täpselt nii ma ohkasin ja ohkisin seal riiuli ees. Tosse oli rohkem kui üks ja suutsin vaid mõelda, et tossu ostu puhul ei saa lähtuda sellest, mis värv meeldib… Sellel korral jäi mu ost sooritamata, sest seda kõike oli liiga palju ja tundsin, et mu teadmistest jääb puudu, et head ja õiget jalatsit valida. Ja noh, olen kord juba ka hea ja kvaliteetse armastaja, seega “lampi” ostmine ja mina ei käi kokku. Pidasin õigeks seda teemat arutada oma personaaltreeneri Monica Lauriga. Monica pakkus mulle kohe lahenduse, teatades, et CitySpa personaaltreener ei ole ainult nõustaja treeningu osas, ehk selle, mis toimub klubi seinte vahel, vaid treener tuleb kliendiga ka vajadusel poodi, et õige riietus ja jalanõu valida. Nii me siis läksime kahekesi Viru Keskuse Nike Woman’isse. Nagu ikka, on teenindajad kiired abistama ja nõuandeid jagama ning meile pakuti n-ö parimate omadustega treeningjalatsit, mis Nike‘i valikus pakkuda on. Hingasin kergendusega, sest toredate ja teadjate inimeste abiga sain valiku langetatud ning ostu sooritatud. Otsin tossude karbi ja kirjutan selle pika ja lohiseva mudeli – Nike Wmns Zoom Sister One+. Peen! Aaa, sain kaasa ka mudelit tutvustava lipiku. Kuna ma kade ei ole ja Sind ehk huvitab, miks see toss hea on, siis võiksin seda infi ju jagada. Nii – ennenägematu painduvus ja liikumismugavus on ühendatud hea toestuse ja pehmendusega. Uudne tallatehnoloogia suurendab jalatsi painduvust mitmesuunalisel liikumisel ning tehnoloogia pealsetes koosneb ülitugevatest kiududest, mis pakuvad head toestust, lisaks veel ka õhkpadi kanna osas, mis tagab põrutuskindluse. Mõtlesin, et on ikka ilus reklaamjutt küll, aga nüüd, kui olen seda bling tossu ka kanda saanud, tõmban ainuüksi selle mõtte pärast pilgu maha ja häbenen, sest tegu on ikka ülimugava ja mõnusa jalatsiga. Ja need tossud on nii kerged, nagu oleks paljajalu. Mõnus!                

Ja nüüd klubisse! Treeningklubisse! Mida Sina mõtlesid?! Hakkan pisikeste sammude haaval jõusaaliga sõbraks saama ja Monica tutvustas mulle seadmeid ning tegime koos treeningu ka. Monica Lauri kavandatud treening koosnes aeroobse vastupidavuse treenimisest veloergomeetril (20 min) ning suuremate lihasgruppide treenimisest (35 min). Kuna minu selg ei tunne end tavaharjutusi tehes hästi, siis Monica valis jõusaalis harjutused selliselt, et selg oleks harjutuste tegemisel toestatud ning suuri lihasgruppe treenivate harjutuste vahele tegin lisaharjutusi, kasutades oma keharaskust, et aktiivselt tööle saada ka kere- ja süvalihased. Toenglamangus sooritatud harjutused ei olnud minu jaoks kerged, kuid Monica ütles, et sain nendega väga hästi hakkama.               

Imestan endiselt inimesi, kes alustavad jõusaalis treenimist üksi, ilma et keegi neid nõustaks või aitaks õigeid masinad valida ning korrektset tehnikat õpetaks. Mulle tundub võimatuna seda kõike ise osata. Vähemasti on minu jaoks kogu see teema täna veel suhteliselt „ooper“ ja olen kaudses mõttes sõltlane, sõltuvuses oma treenerist, sest üksi ma jõutreeningut tehes toime küll ei tule. Eks aeg näitab, mis ja kuidas edasi, nagu ikka …

 

Kaal otsustas streikida ja näidata ka täna numbrit 85.

90 kg ->85 kg.

 

 

Ole mõnus!

Kristi